Úvod > Aktuality > Pražské Zoo se podařilo poprvé odchovat pandu
Pražské Zoo se podařilo poprvé odchovat pandu
"> ">
Zážitky

Pražské Zoo se podařilo poprvé odchovat pandu

  • Vydáno25. srpna 2012
Pražské Zoo se poprvé v historii podařilo odchovat pandu červenou. V těchto dnech začíná přírůstek opouštět porodní boudu a prozkoumávat okolní svět. Na první přírůstek čekali od roku 1955, tedy téměř šedesát let.
Hned u hlavního vchodu do zoo mají návštěvníci možnost pozorovat jeden z nejočekávanějších přírůstků posledních let. V uplynulých dnech začalo opouštět budku mládě vzácné pandy červené, které se narodilo 25. května 2012. Matkou je sedmiletá samice Maria, otcem pětiletý samec Pat. První pražská panda strávila první tři měsíce života v bezpečí porodní boudy. Se zveřejněním radostné zprávy Zoo čekalo právě na dobu, kdy své útočiště začne opouštět. Opouštění boudy také naznačuje, že mládě přestálo náročné kritické první měsíce života a bude nadále prospívat.

Podle chovatelů je otec mláděte Pat moudrý kliďas, který své partnerce často ustoupí v případných sporech jen proto, aby zavládl klid. Naopak Maria je objevitelka. Doufejme, že se stejnou vervou jako ona bude prozkoumávat výběh i mládě. Pokud se vám však přece bude výběh pand zdát při návštěvě prázdný, zaměřte svůj pohled na kmen zhruba uprostřed, hustě porostlý vegetací. Dospělé pandy tam odpočívají nejraději a pravděpodobně sem budou vodit i svého potomka.

Pražskou Zoo v Tróji můžete navštívit během standartní otevírací doby nebo při nevšedních nočních procházkách, které se konají každý pátek a sobotu. Skupiny vedené průvodcem vyráží od hlavního vchodu ve 20.30, 21.00 a 21.30 hodin od hlavního vchodu do horní části zoo. Cena prohlídky je 250 pro dospělé a 160 korun pro děti.
 
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.