!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Pražské Planetárium a hvězdárny otevírají
Pražské Planetárium a hvězdárny otevírají
"> "> ">
Zážitky

Pražské Planetárium a hvězdárny otevírají

Vydáno 15. května 2020
V sobotu 16. května se opět otevřou dveře Planetária Praha v Královské oboře, Štefánikovy hvězdárny na Petříně a hvězdárny Ďáblice. Veřejnosti tak budou po karanténě zase přístupny zábavné i vzdělávací pořady pro děti a dospělé, dětem do patnácti let navíc do konce června zcela zdarma!
planetáriumNávrat ke klasické programové skladbě bude v případě Planetária i hvězdáren postupný. Každé všední květnové odpoledne uvede Planetárium jednu pohádku pro děti a večer jeden pořad pro mládež a dospělé. Víkendy nabídnou pohádky a programy pro děti vždy od 11 do 15 hodin, večer budou kvidění dva pořady pro mládež a dospělé.

planetárium PrahaTřetí květnový víkend přivítá první návštěvníky také hvězdárna v Ďáblicích i ta na pražském Petříně. Tady bude možné dalekohledy pozorovat oblohu sodborným výkladem a k vidění budou i krátké astronomické filmy pro děti i dospělé. Můžete se těšit i na prohlídku lunárního modulu Apolla 11 a na pozorování dalekohledy. Na Štefánikově hvězdárně si můžete taky sáhnout na meteority či zažít interaktivní fyzikální show. Otevřeno bude každý den kromě pondělí, konkrétní časy lze najít na stránkách jednotlivých poboček.

Pokud vlastníte vstupenky z období, kdy bylo v souvislosti s koronavirem zavřeno, nabízí vám Planetárium jejich výměnu za kterékoliv standardní představení či dárkový poukaz.
 
Štefánikova hvězdárna v Praze na Petříně

Štefánikova hvězdárna v Praze na Petříně

Štefánikova hvězdárna na vrcholu Petřína v Praze nabízí po celý rok veřejná pozorování denní a noční oblohy. Pozorování vesmírných objektů jsou doprovázena odborným výkladem zaměstnanců a demonstrátorů hvězdárny. Nachází se zde také nová expozice - Muzeum meteoritů.

Hvězdárna Ďáblice

Hvězdárna Ďáblice

Na programu hvězdárny je pro předem objednané skupiny návštěvníků promítání filmů spojené s prohlídkou přístrojového vybavení hvězdárny.

Planetárium Praha

Planetárium Praha

Planetárium Praha patří k největším na světě a je u nás jediné svého druhu. Hlavním sálem je Cosmorama o průměru 23,5 m pro 210 diváků. Kopule se nad sálem klene do výšky 15 metrů. Projekční plocha je největší v České republice a chlubí se také největším rozlišením obrazu v Evropě!