Úvod > Aktuality > Pražská Zoo znovu otevírá pavilon želv
Pražská Zoo znovu otevírá pavilon želv
"> "> Pavilon velkých želv otevírá zoo v pátek 27. cervna ve 14 hodin "> Všichni jednickári budou mít vstup do zoo za 1 korunu
Příroda

Pražská Zoo znovu otevírá pavilon želv

  • Vydáno26. června 2014
Poprvé od loňské povodně bude zpřístupněn Pavilon velkých želv. Slavnostní otevření proběhne za účasti Romana Šebrleho a Gabriely Kratochvílové v poslední školní den. Všichni jedničkáři budou mít vstup do zoo za 1 korunu.

ŽelvaV novém kabátě a s novým informačním systémem se otevře Pavilon velkých želv v pražské Zoo, který byl zasažen loňskou povodní a na rok uzavřen. Kromě želv sloních a obrovských se mohou návštěvníci těšit na expozici s mláďaty varanů komodských a želví školku s želvami pardálími, egyptskými, tuniskými a dalšími.

Pavilon velkých želv otevírá zoo v pátek 27. června ve 14 hodin. Patrony pavilonu a kmotry letošních želvích mláďat se stanou Miss 2013 a Miss desetiletí Gabriela Kratochvílová a olympijský vítěz a mistr světa i Evropy v desetiboji Roman Šebrle.

Každý, kdo bude mít na vysvědčení jedničku z prvouky, přírodovědy, přírodopisu nebo biologie, má vstup do zoo za 1 korunu.

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Stezka nad pražskou Zoo vede od voliéry dravců po rozhlednu Obora. Cestou vás uchvátí netradiční výhledy na Prahu, zajímavá je také geologická expozice přibližující zajímavé prostředí, kterým stezka prochází.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.