Úvod > Aktuality > Pospěšte si na výstavy G. Richtera a F. Skály – skončí za tři týdny
Pospěšte si na výstavy G. Richtera a F. Skály - skončí za tři týdny
">
Kultura

Pospěšte si na výstavy G. Richtera a F. Skály – skončí za tři týdny

  • Vydáno18. srpna 2017
Už jen tři týdny lze navštívit v paláci Kinských a Valdštejnské jízdárně návštěvnicky nejoblíbenější výstavy Národní galerie v Praze letošního roku. Výstavy Gerhard Richter a František Skála Jízdárna jsou až do 3. září otevřeny denně do 20 hodin.
František SkálaV posledních třech týdnech prodlužuje Národní galerie pro velký návštěvnický zájem otevírací dobu Valdštějnské jízdárny a paláce Kinských až do 20 hodin. Obě výstavy budou také otevřené denně, tedy včetně pondělí.

Výstava výtvarníka, divadelníka i zpěváka Františka Skály představuje originálním způsobem umělcova díla od roku 2004 do současnosti. Některá dokonce vznikla na míru Valdštejnské jízdárně. Celý projekt doplňuje instalace Skálova Prastánku na Malostranském náměstí.

Výstava Gerhard Richterpaláci Kinských je první rozsáhlou retrospektivou jednoho z nejvýznamnějších umělců současnosti ve středovýchodní Evropě. Více jak sedmdesát děl představuje široké spektrum Richterovy tvorby od fotorealistických maleb po geometrické abstrakce.
Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna byla postavena v roce 1630 jako součást raně barokního paláce Albrechta z Valdštejna. V současnosti Valdštejnská jízdárna slouží jako prestižní výstavní prostor Národní galerie pro konání krátkodobých výstav.

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie Praha je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.

Palác Kinských v Praze

Palác Kinských v Praze

Budova paláce Kinských je sídlem Národní galerie Praha. V prostorách paláce je po jeho rekonstrukci otevřeno Kafkovo knihkupectví. Vzniklo zde také informační centrum Národní galerie, kavárna a muzejní obchod.