Úvod > Aktuality > Pražská zoo otevírá údolí slonů!
Nový sloninec ukáže slony v jejich prirozeném prostredí
"> Nový sloninec ukáže slony v jejich prirozeném prostredí "> První pražské slune je samicka "> Pražští sloni se stehují "> Díky kamerovému systému je možné sledovat život slunete a jeho rodiny
Příroda

Pražská zoo otevírá údolí slonů!

  • Vydáno19. března 2013
Nový sloninec, který se v pražské zoo otevře v sobotu 30. března je největší stavbou v historii této zoo a splňuje ty nejnáročnější požadavky na chov slonů. Spolu s otevřením nového slonince proběhne také křest první sloní samičky.
Nový sloninec ukáže slony v jejich přirozeném prostředíDominantou expozice je prostorný venkovní výběh, určený hlavně pro slonice s mláďaty. Se skupinou slonic bude trávit čas i samec, pokud to jeho chování umožní. Uvidíte zde slony v jejich přirozeném prostředí hned z několika vyhlídek. Součástí výběhu jsou ostrůvky zeleně a velký bazén s mělčinou i hlubší vodou, pojatý jako přírodní nádrž. Výběh je natolik členitý, že poskytne slonům dostatek příležitostí k tomu, aby se zaměstnávali pro ně zajímavými činnostmi.

Po celém obvodu expozice povede Naučná stezka, která vás seznámí se slony v pražské zoo i s prostředím, v němž sloni žijí ve své domovině a představí také kult slona v kultuře jihovýchodní Asie. Výklad doplní autentické předměty dovezené přímo z Indie i replika hinduistického chrámu či vesnice lovců slonů. Nechybí ani průřez dlouhou historií vzájemného soužití lidí a slonů či přístřešek s interaktivními hracími prvky.

Spolu s otevřením nového slonince proběhne také křest první sloní samičky v historii zoo. Pražské sloní stádo lze již teď sledovat živě na internetu. Můžete se těšit na neobvyklé pohledy přímo do pavilonu i do venkovních výběhů. Právě díky kamerovému systému je možné sledovat život slůněte a jeho rodiny. Kamery jsou umístěny na mnoha místech pavilonu tak, aby vám neuniklo seznamování slůněte s „tetami“ Gulab, Tamarou či Janitou, jeho divoké honičky se sestrou Tonyou, láskyplná péče matky Donny nebo první vycházka do venkovního výběhu.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.