Úvod > Aktuality > Advent v Plzni zahájí rozsvícení vánočního stromu
Advent v Plzni zahájí rozsvícení vánočního stromu
"> "> "> ">

Advent v Plzni zahájí rozsvícení vánočního stromu

Vydáno 29. listopadu 2019 Zážitky
Adventní období zahájí v Plzni slavnostní rozsvícení vánočního stromu v neděli 1. prosince 2019. Smrk ztepilý, který stojí už od poloviny listopadu na náměstí Republiky, rozsvítí v 18 hodin primátor města Plzně Martin Baxa společně s plzeňským biskupem Tomášem Holubem. Kvůli zajištění bezpečnosti obyvatel a návštěvníků bude omezena doprava v centru města.
plzeň vánoční trhyPlzeňské Vánoční trhy na náměstí Republiky jsou nejdelší trhy, které se během roku v Plzni konají, trvají od 23. listopadu až do 23. prosince 2019. Na trzích najdete kromě vánočního zboží také řadu zajímavých kulturních akcí. Nejlépe je vypravit se na ně až k večeru, kdy se rozsvítí slavnostní výzdoba a historické domy na náměstí vytvoří trhům tak trochu pohádkovou kulisu.

Vánoční trhy nabízejí letos desítky stánků s řemeslnými výrobky i ukázku řemesel a samozřejmě na trzích nechybí i dobře zásobené stánky s občerstvením a chutnými krajovými specialitami. Stánky jsou otevřeny denně od 8 do 18 hodin. Děti jistě potěší oslík s ovečkami v živém betlémě nebo program plný vánočních koled.

vánoční trhySlavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční 1. prosince na náměstí Republiky. Program začne v 16 hodin vystoupením Junior orchestru (dechový orchestr při ZUŠ Bedřicha Smetany v Plzni), dále uslyšíte The Dixi Hot Licks, Plzeňský MLS (malý lidový soubor) a od 18:05 přijde na řadu Vánoční muzikálové nebe - vystoupení divadla J. K. Tyla.