Úvod > Aktuality > Na šumavském Špičáku se o víkendu jede závod Českého poháru v downhillu
Na šumavském Špičáku se o víkendu jede závod Českého poháru v downhillu
"> "> "> "> ">
Letní sporty

Na šumavském Špičáku se o víkendu jede závod Českého poháru v downhillu

Vydáno 9. července 2021
Třetí závod Českého poháru v downhillu z celkem šestidílné letošní série se o víkendu 10. -11. července 2021 pojede na šumavském Špičáku. Po Rokytnici nad Jizerou a Špindlerově Mlýně tak kompletní českou špičku přivítá největší horský sportovní areál Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák. Zatím je celkem v 9 kategoriích přihlášeno okolo 80 jezdců a jezdkyň. Vzhledem k tomu, že se ale mohou registrovat až přímo na místě do sobotních 13 hodin, startovní listina určitě překročí stovku účastníků.
Český pohár v downhillu špičákLetošní novinkou Českého poháru je účast jezdců bez licence a startovat mohou i ti na běžných enduro (horských) kolech, nikoli jen na speciálech pro downhill. Pořadatelé letošního závod Českého poháru v downhillu v Bikeparku Špičák už nyní „nanečisto“ připravují na vrchol špičácké sportovní sezony – mezinárodní iXCs downhill cup. Ten se pojede 20. až 22. srpna.

Finálové jízdy začínají v neděli 11.7. od 13:30 hodin. Kompletní program se jede na 1750 metrů dlouhé trati Struggle s převýšením 320 metrů. Divákům bude umožněn průchod podél celé trati, takže když vyjedou lanovkou na vrchol Špičáku, mohou si sami najít po cestě dolů ta nejatraktivnější místa se skoky. Vstupné se na závody tradičně žádné neplatí.

Další tratě zdejšího bikeparku jsou pak normálně otevřeny pro veřejnost, stejně jako lanovka bude přepravovat i běžné turisty/cyklisty.
Letní sezóna na Špičáku

15.6.
15.9.
Letní sezóna na Špičáku

V úterý 15. června zahajuje největší horský areál v Plzeňském kraji – Ski&Bike Špičák, každodenní provoz. Prodlužuje se doba provozu lanovky ve všední dny od 9 do 17 hodin, o víkendech a svátcích pak až do 18 hodin

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma.

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Šumava nabízí stovky kilometrů tras pro horská kola. Bikepark Ski&bike Špičák – Železná Ruda se nachází v pohoří Šumavy ve Sport areálu Špičák, který je vzdálen 5 km od Rudy směrem na Nýrsko. Užít si můžete také společnou jízdenku s přeshraničním bikeparkem Geisskopf.