!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Barokní areál zámku ve Svojšíně o víkendu oživí zahradní slavnosti
Barokní areál zámku ve Svojšíně o víkendu oživí zahradní slavnosti
"> "> ">
Památky

Barokní areál zámku ve Svojšíně o víkendu oživí zahradní slavnosti

Vydáno 31. července 2020
V barokní zahradě u zámku ve Svojšíně na Plzeňsku si můžete prohlédnout 1. a 2. srpna 2020 v rámci Zahradních slavností květinové instalace a užít si bohatý doprovodný program plný hudby a divadla. Připraveny jsou ukázky květinových výzdob, řemeslný trh i výtvarné dílny pro děti.
Svojšín slavnostNa zámku Svojšín budeprobíhat bohatý program Zahradních slavností. Pro návštěvníky je od 10 do 18 hodin připravený řemeslný jarmark, v zámeckém parku bude probíhat zábavný program pro děti a divadelní představení.

Po celý víkend 1. a 2. srpna se můžete také těšit na květinové instalace v barokních zahradách a interiérech zámku, zámecké prohlídky, výstavu kouzlo loutek a zemědělsko-řemeslnou expozici.

Program po oba dny začíná v 10 hodin, v sobotu pokračuje do 18:00 a v neděli do 16:00 hodin. Pořadatelé vás zvou na řemeslný jarmark, výtvarné dílny pro děti, představení loutkového divadla, ukázky sokolnictví a přednáěku o barokním stolování.
 

Květinová výstava, koncert Hradišťanu i barokní artisté

Navštívit můžete také obrazovou výstavu v zámku s názvem V zajetí květin a interaktivní výstavu Kouzlo loutek.

V kostele sv. Petra a Pavla se v neděli odpoledne můžete zaposlouchat do známých melodií. Dne 2. 8. zde vystoupí od 14:00 hodin Hradišťan & Jiří Pavlica. Vstupenky se dají zakoupit na obecním úřadě.

Mimo to se můžete těšit od 14:00 a 16:00 hodin na vystoupení barokních artistů v zámecké zahradě. Představení je určeno pro děti i dospělé.
Zámek Svojšín

Zámek Svojšín

Zámek se nachází na horním konci návsi obce Svojšín. Obec patří k nejstarším feudálním sídlům na západě Čech. Na zámku se nachází také Turistická ubytovna.