Úvod > Aktuality > Barokní areál zámku ve Svojšíně o víkendu oživí zahradní slavnosti
Barokní areál zámku ve Svojšíně o víkendu oživí zahradní slavnosti
"> "> "> "> "> ">
Památky

Barokní areál zámku ve Svojšíně o víkendu oživí zahradní slavnosti

  • Vydáno4. srpna 2022
V barokní zahradě u zámku ve Svojšíně na Plzeňsku si můžete prohlédnout 6. a 7. srpna 2022 v rámci Zahradních slavností květinové instalace a užít si bohatý doprovodný program plný hudby a divadla. Připraveny jsou ukázky květinových výzdob, řemeslný trh i výtvarné dílny pro děti.
Svojšín slavnostNa zámku Svojšín bude probíhat bohatý program Zahradních slavností. Pro návštěvníky je od 10 do 18 hodin připravený řemeslný jarmark, v zámeckém parku bude probíhat zábavný program pro děti a loutková divadelní představení.

Po celý víkend 6. a 7. srpna se můžete také těšit na květinové instalace v barokních zahradách a interiérech zámku, zámecké prohlídky, výstavu kouzlo loutek a zemědělsko-řemeslnou expozici. Program v sobotu začíná v 10:00 a potrvá až do 18:00 hodin, v neděli pokračuje od 14:00 do 16:00 hodin. Pořadatelé vás zvou na řemeslný jarmark, výtvarné dílny pro děti, představení loutkového divadla a ukázky sokolnictví.
 

Květinová výstava a dva koncerty

Navštívit můžete také květinové instalace nejen v interiérech zámku, ale také v barokních zahradách. Výstavu květin doplní zemědělsko – řemeslná expozice a výstava Kouzlo loutek. V sobotu se můžete těšit od 18:00 na koncert Tomáše Kočka a v neděli v 16:00 vystoupí v kostele sv. Petra a Pavla královna country Věra Martinová.

Vstup do zámeckých zahrad a parku je zdarma. Vstupné do zámku je zpoplatněno na 100 Kč pro dospělé a 70 Kč pro děti a důchodce. Vstupné na nedělní koncert Věry Martinové je za 300 Kč. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji na Obecním úřadu ve Svojšíně (tel. 374 693 112).
Zámek Svojšín

Zámek Svojšín

Zámek se nachází na horním konci návsi obce Svojšín. Obec patří k nejstarším feudálním sídlům na západě Čech. Na zámku se nachází také Turistická ubytovna.