Úvod > Aktuality > Ples princů a princezen v Chlumci na Cidlinou bude lákat nejen děti
Ples princů a princezen v Chlumci na Cidlinou bude lákat nejen děti
"> "> ">
Zážitky

Ples princů a princezen v Chlumci na Cidlinou bude lákat nejen děti

  • Vydáno17. května 2019
Ples princů a princezen – to je celodenní nedělní program na zámku Karlova Koruna. V neděli 19. května 2019 vás čekají prohlídky pohádkových komnat s princeznou i audience u královského páru. Nebude chybět dvorní fotograf, vyjížďky kočárem, jarmark a bohatý doprovodný program.
Ples princů a princezenV letošním roce proběhne již 10. ročník Plesu princů a princezen. V neděli 19. 5. 2019 přijede na zámek Karlova Koruna král Květoslav s královnou Jasmínou a svoji družinou a přivezou s sebou zbrusu nové pohádky.

Královský pár bude přijímat audience malých princů a princezen. Pro děti budou připraveny soutěže v zámeckém parku. Na nádvoří se uskuteční královský jarmark a kulturní program. Zámek se promění na pohádkovou říši, kterou možná navštíví i drak. Každá malá princezna či malý princ se mohou nechat vyfotit u dvorního zámeckého fotografa.

Akce se uskuteční za každého počasí, vstupné pro dospělé je za 150 korun, pro děti za 100 korun.
Anglický park v Chlumci nad Cidlinou – park s francouzskou zahradou a oranžerií

Anglický park v Chlumci nad Cidlinou – park s francouzskou zahradou a oranžerií

V okolí zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou najdete park, který byl založen stejně jako zámek v letech 1721–23 podle projektu barokního architekta Giovanniho Santiniho-Aichela. Zahrada byla nejdříve koncipována jako barokní, až později byla proměněna na krajinářský park.

Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou

Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou

Karlova Koruna je považována za jeden z vrcholů iluzivního baroka v Čechách. Plány na zámek zpracoval jeden z nejvýznamnějších barokních stavitelů italského původu Jan Santini Aichel.