Úvod > Aktuality > Pivo z kraje rytíře Radouše
Pivo z kraje rytíře Radouše
">
Památky

Pivo z kraje rytíře Radouše

  • Vydáno12. srpna 2011
Nabídku piv z Plzeňska kreativním způsobem obohatil nový minipivovar Radouš ve Šťáhlavech, nazvaný podle strašného vládce hradu Radyně rytíře Radouše.
Podobně jako Radouš jsou některá piva z nového minipivovaru vysloveně extravagantní. Čepuje se zde např. tzv. intuitivní pivo, jehož složení je ovlivněno momentálním psychickým stavem sládka. Po dohodě s majitelem si tu můžete uvařit i své vlastní pivo.

Po přestávce na pivo se vydejte na hrad Radyni s novou stálou expozicí v hradní věži, popř. na zámek Kozel, který je odtud coby kamenem dohodil.

Zámek Kozel – vydejte se za loveckou historií

Zámek Kozel – vydejte se za loveckou historií

Klasicistní lovecký zámek si na konci 18. století nechal postavit Jan Vojtěch Černín z Chudenic, nejvyšší lovčí Království českého. Na reprezentační lovecké sídlo, ležící pouhých pár kilometrů jižně od Plzně, se na hony sjížděla šlechta z celých Čech.

Hrad Radyně s pohádkovou expozicí

Hrad Radyně s pohádkovou expozicí

Dominantou celého Plzeňska je zřícenina hradu Radyně. Dnes na Radyni láká především pohádková expozice v hradní věži s tajemnými bytostmi z pověstí o hradu.

Pivovar Radouš v Druztové – pivo ušatého rytíře

Pivovar Radouš v Druztové – pivo ušatého rytíře

V Druztové na Plzeňsku najdete pivovar s "pivem ušatého rytíře Radouše". V době svého vzniku s výrobou 200 litrů na jednu várku patří pivovar k nejmenším průmyslovým pivovarům v České republice.