Úvod > Aktuality > Oktobeerfest, to je pivní festival a zábava v Ostravě
Oktobeerfest, to je pivní festival a zábava v Ostravě
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Oktobeerfest, to je pivní festival a zábava v Ostravě

  • Vydáno11. října 2019
Zažijte jedinečnou atmosféru tradičního „Beerfestu“ přímo u nás, v Ostravě! Větší z budov Trojhalí se promění ve stylovou velkokapacitní pivnici v bavorském stylu, s posezením až pro 1 500 osob. A nebudou chybět ani sličné krásky v krojích! Velká pivařská akce se v Ostravě – Vítkovicích koná od pátku 11. do 12. 10. 2019.
pivoV půlce října, v pátek 11. a v sobotu 12. 10. 2019 si již pošesté budete moci vychutnat nejširší nabídku piva a pivních speciálů v Moravskoslezském kraji. Festivalové degustační menu Oktobeerfestu čítá více než 100 druhů piva od více než 30 vybraných regionálních pivovarů a k tomu nemohou chybět ani dobroty z nabídky lokálních bister a restaurací.

Přední české a slovenské kapely letos doplní nestárnoucí hity světové legendy Boney M v čele s hvězdnou členkou původního uskupení Maizie Williams! Karolina Oktobeerfest není svátkem jen pro pivaře, zábavu si u nás užije celá rodina. Děti se vyřádí v dětské zóně, kde na ně čekají herní a skákací atrakce, program s animátory a herna pro nejmenší.

Hlavní program se bude konat v rámci prostor venkovního areálu na náměstí Biskupa Bruna a přilehlé louce za obchodním a zábavním centrem Forum Nová Karolina.
 

Malé i velké pivovary a pořádný ohňostroj

pivoProtože na Oktobeerfestu hraje hlavní roli pivo, představí se tu na 120 pivovarů, a to jak známé velké podniky, tak ty menší lokální s běžnými i netradičními pivy. Sladké i slané pochutiny k pivu bude nabízet spousta stánků a gastronomických provozoven. Na podiu budou probíhat po oba dva dny koncerty, uskyšíte například Mňágu a Žďorp, Rybičky 48, Sto zvířat, Dědu Mládek Illegal Band, Iné kafe a další kapely.

I letos se můžete těšit na velkolepý ohňostroj, a to v sobotu 12. 10. 2019 od 21:45 hod. Zakončíme jím venkovní část programu na hlavním podiu Karolina Music Stage. O tom, že to bude opět krásná podívaná, není pochyb. Letos však ohňostroj nebude jen krásnou tečkou za dvoudenními slavnostmi, nýbrž se jím chceme rozloučit a uctít památku Mistra Karla Gotta. Poslední část ohňostroje bude na motivy písně Srdce nehasnou. Po ohňostroji bude následovat afterparty v prostorách velkokapacitní pivnice Beerhalí až do ranních hodin.
 

Prohlídky unikátní industriální památky

ostrava VítkovicePři ochutnávání piv si určitě najdete čas na prohlídku okolí a míst, kde se pravidelně potkává kultura, sport i zábava. V těsné blízkosti obchodního a zábavního centra objevíte historické Trojhalí a jen pár stovek metrů daleko leží jedno z nejnavštěvovanějších míst Ostravy, Dolní oblast Vítkovice. Chcete-li zažít atmosféru areálu v jeho surové podobě a „sáhnout“ si na prach vyhaslých pecí? Pak se vydejte na prohlídku Dolní oblasti Vítkovice po Uhelném okruhu, který nabízí porovnání původních, neopravených a nefunkčních technologií bývalých vysokých pecí č. 4 a č. 6 a někdejšího černouhelného dolu Hlubina s nově opravenými objekty v kulturně-společenské čtvrti Provoz Hlubina.

dolní vítkoviceAreál je přístupný denně a prohlídky mají několik variant včetně možnosti vzájemného kombinování. K návštěvě zve i Vysoká pec č. 1 včetně vyhlídky Bolt Tower. Adrenalinový okruh vás zavede na vyhlídku až do výšky téměř 80 m, dostanete se do nitra vysoké pece a dozvíte se vše o výrobě surového železa.
Malý svět techniky U6

Malý svět techniky U6

Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a "superchytré" stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě.

Trojhalí Karolina v Ostravě – nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina v Ostravě – nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina je historickým prostorem nově určeným pro širokou veřejnost, která zde nachází rozmanitý program. Jde o kulturní památku, která svým moderním využitím vytváří unikátní kombinaci ostravského průmyslového dědictví a nové multifunkčnosti, krásy, energie a síly.

Areál Dolní Vítkovice – unikátní industriální památka

Areál Dolní Vítkovice – unikátní industriální památka

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysoké pece Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Další aktuality