Úvod > Aktuality > Hrad Švihov bude zastávkou Pony Expressu a poté jej ovládnou šermíři
Hrad Švihov bude zastávkou Pony Expressu a poté jej ovládnou šermíři
"> "> Nocní prohlídky na Švihove "> ">
Památky

Hrad Švihov bude zastávkou Pony Expressu a poté jej ovládnou šermíři

  • Vydáno17. srpna 2020
V úterý 18. srpna 2020 projíždí Švihovem 36. jízda Pony Expressu. Na nádvoří hradu se uskuteční jedna z předávek pošty a bude zde otevřen i poštovní úřad! Od pátku 21. do soboty 22. srpna se milovníci dobré zábavy mohou těšit na oživené prohlídky pozdně středověkého klenotu, které odemykají poetická zákoutí unikátní stavby a nabízejí osvědčenou směsici divadla, tance i šermu.

Hrad Švihov se v úterý stane zastávkou Pony Expressu

Pony ExpressDne 18. srpna 2010projíždí Švihovem 36. jízda Pony Expressu. Na nádvoří hradu se uskuteční jedna z předávek pošty a bude zde otevřen i poštovní úřad! Pony Express byla kurýrní služba, která v letech 1860 až 1861 přpravovala poštovní zásilky z východního pobřeží na pobřeží západní USA. Evropský Pony Express se jezdí každoročně už 36 let na počest toho amerického. Účastní se ho 5 zemí a přibližně 300 jezdců na koních. Celá trasa měří přes 3 000 km a nonstop jízda trvá 300 hodin.

zastávka pony expresuJedna z předávek se uskuteční na hradě Švihově, kde bude otevřen i poštovní úřad. V něm si zájemci mohou poslat pohled Pony Expressem. Půjde však o akci pro opravdové fanoušky Pony Expressu, hradní ponnyexpressní poštovní úřad bude mít otevřeno mezi 3. a 4. hodinou ranní! Kdo nebude váhat se vstáváním, zažije netradiční atmosféru hradu Švihova v hluboké noci. A také rozsvícenou hradní věž i okna v hodovní síni, bonus, který na hradě běžný návštěvník rozhodně nevidí každý den!
 

Víkendové noční prohlídky se šermíři aneb legendy naruby

Švihov šermířiDvacátý ročník nočních prohlídek na hradu Švihov zve o víkendu milovníky starých legend a zemitého humoru. Hodinový okruh stylovými hradními interiéry a exteriéry i letos návštěvníkům zpříjemní komediální hra. Diváky tak opět čeká sled humorných divadelních obrazů, scénických šarvátek i tanců.

Návštěvníkům se naskytne jedinečná šance nahlédnout pod pokličku skutečných i smyšlených hradních legend, kterými je opředená doba nejvýznamnějšího majitele středověké stavby, Půty z Rýzmberka.

Noční prohlídky hradu Švihova proběhnou v pátek a sobotu 21., 22. a 28. a 29. srpna 2020. Prohlídka trvá přibližně 50 minut. Začátky jsou od 19 hodin každých 30 minut. Na vstupenky se neprovádí rezervace, ale lze je zakoupit online.

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.

Naučná stezka Švihov a okolí

Naučná stezka Švihov a okolí

Tato vycházková trasa zavede návštěvníky do míst šerého dávnověku, bohaté historie středověku a vzácných přírodních památek na švihovsku.