Úvod > Aktuality > Hrad Švihov bude zastávkou Pony Expressu a poté jej ovládne ďábel

Hrad Švihov bude zastávkou Pony Expressu a poté jej ovládne ďábel

Vydáno 20. srpna 2019 Památky
Ve středu 21. srpna 2019 projíždí Švihovem 35. jízda Pony Expressu. Na nádvoří hradu se uskuteční jedna z předávek pošty a bude zde otevřen i poštovní úřad! O víkendu 24. a 25. srpna se milovníci dobré zábavy mohou těšit na oživené prohlídky pozdně středověkého klenotu, které odemykají poetická zákoutí unikátní stavby a nabízejí osvědčenou směsici divadla, tance i šermu.

Hrad Švihov se ve středu stane zastávkou Pony Expressu

Pony ExpressDne 21. srpna 2019 projíždí Švihovem 35. jízda Pony Expressu. Na nádvoří hradu se uskuteční jedna z předávek pošty a bude zde otevřen i poštovní úřad! Pony Express byla kurýrní služba, která v letech 1860 až 1861 přpravovala poštovní zásilky z východního pobřeží na pobřeží západní USA. Evropský Pony Express se jezdí každoročně už 35 let na počest toho amerického. Účastní se ho 5 zemí a přibližně 300 jezdců na koních. Celá trasa měří přes 3 000 km a nonstop jízda trvá 300 hodin.

Jedna z předávek se uskuteční na hradě Švihov, kde bude otevřen i poštovní úřad. V něm si zájemci mohou poslat pohled Pony Expressem. Poštovní úřad bude otevřen od 11:45 a jezdci odjíždějí ze Švihova ve 13:45.
 

Víkendové noční prohlídky se šermíři i samotným ďáblem

Švihov šermířiDevatenáctý ročník nočních prohlídek na hradu Švihov zve o víkendu milovníky čertů, žen a zemitého humoru. Hodinový okruh stylovými hradními interiéry a exteriéry i letos návštěvníkům zpříjemní komediální hra. Diváky tak opět čeká sled humorných divadelních obrazů, scénických šarvátek i tanců.

Noční prohlídky hradu Švihova proběhnou v pátek a sobotu 23., 24. a 30. a 31. srpna 2019. Prohlídka trvá přibližně 50 minut. Začátky jsou od 19 hodin každých 30 minut. Na vstupenky se neprovádí rezervace, ale lze je zakoupit online.

Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.

Naučná stezka Švihov a okolí

Naučná stezka Švihov a okolí

Tato vycházková trasa zavede návštěvníky do míst šerého dávnověku, bohaté historie středověku a vzácných přírodních památek na švihovsku.