Úvod > Aktuality > Ozdobte si vlastní hrníček v porcelánce Thun
Ozdobte si vlastní hrnícek v porcelánce Thun
"> Ozdobte si vlastní hrnícek v porcelánce Thun "> V porcelánové školicce tráví deti hodinu a pul "> Pro velký zájem o zábavne naucný program vymezili v porcelánce pro školy každé pondelí
Zážitky

Ozdobte si vlastní hrníček v porcelánce Thun

  • Vydáno7. března 2014
S celou řadou zajímavých novinek vstupuje do nové sezóny Porcelánová školička v Nové Roli na Karlovarsku. Návštěvníkům, kteří si přicházejí prohlédnout výrobní prostory věhlasné porcelánky Thun 1794, nabízí jedinečnou možnost, ozdobit si vlastní hrníček a získat tak originální suvenýr. Pro studenty a nejmenší děti navíc připravila krátké filmy o výrobě českého porcelánu.
ŠkoličkaV porcelánové školičce tráví děti hodinu a půl. Čtyřicet minut trvá prohlídka návštěvnického okruh a přibližně stejnou dobu si zdobí hrníčky. Na výběr mají různé tvary a nespočet dekorů. A jak se ukazuje, z polepů bývá největší zájem o obrázky s pohádkovým Krtečkem. Dospělí po nich sáhnou z nostalgie a dětem se zkrátka líbí. Ačkoli je školička určená převážně dětem z mateřských a základních škol, lepení dekorů si mohou přijít vyzkoušet i dospělí. Věk zde totiž nehraje roli, záleží jen na fantazii a chuti do práce. 

Porcelánová školička dokáže pojmout návštěvnickou skupinu o 25 lidech. Exkurzi ale může absolvovat i jediný člověk. Pro velký zájem o zábavně naučný program vymezili v porcelánce pro školy každé pondělí. V plánu je také rozšířit prohlídky závodu i o víkendy. Porcelánová školička se snaží vycházet vstříc svým návštěvníkům, a proto připravuje speciální nabídku, která bude určená pro ty, co nechtějí zůstat pouze u jednoho hrníčku. Zájemci si budou moci ozdobit celou porcelánovou sadu – misku, hrnek, mělký a hluboký talíř.     
Po stopách porcelánu, skla a likéru v Karlovarském kraji

Po stopách porcelánu, skla a likéru v Karlovarském kraji

Zajímá vás historie i současná výroba porcelánu, skla a světoznámého likéru Becherovka? Do světa fabrik můžete nahlédnout v Karlovarském kraji, a to díky novému produktu cestovního ruchu pod mezinárodním názvem Porcelán & Glass Fabrik Tour, který je určený široké veřejnosti i školám.

Prohlídky porcelánky Thun Nová Role

Prohlídky porcelánky Thun Nová Role

Zajímá vás tradiční výroba českého porcelánu? Potom navštivte prohlídkový okruh a návštěvnické centrum společnosti Thun 1794 a.s., kde se seznámíte s tradičními postupy výroby porcelánu přímo v autentickém prostředím výrobních závodů, kde přímo uvidíte, jak výrobky vznikají.