Úvod > Aktuality > Oslavte 35 let od natočení filmu Postřižiny v dalešickém pivovaru
Oslavte 35 let od natočení filmu Postřižiny v dalešickém pivovaru
"> "> ">
Gurmánská turistika

Oslavte 35 let od natočení filmu Postřižiny v dalešickém pivovaru

  • Vydáno25. srpna 2015
Přijďte 29. srpna na oživené prohlídky pivovaru – navštívíte prostory, které návštěvníci běžně nevidí. Kromě výborného piva se můžete těšit na prohlídky muzea a pivovarského provozu nebo na hudební vystoupení.

Slavíme 35 let od natočení filmu Postřižiny!

Během netradičních prohlídek se podíváte na místa, kam se při běžném provozu pivovaru návštěvník nedostane, a zavzpomínáte na poetickou atmosféru filmu Postřižiny. 

Prohlídky v pivovaru začínají od 17:30 a budou pokračovat až do pozdních večerních hodin. Z důvodu velkého zájmu o akci je třeba si rezervovat místa na prohlídkovém okruhu předem (+420 568 860 942, rezervace@pivovar-dalesice.cz). Vstupné: dospělí 100 Kč/osoba, děti 6 – 18 let 50 Kč/osoba, děti do 6 let a držitelé průkazu ZTP, ZTP/P zdarma

Všichni návštěvníci jsou vítáni v dobovém kostýmu. 

Pivovar Dalešice – místo známé z filmových Postřižin

Pivovar Dalešice – místo známé z filmových Postřižin

Tradice vaření piva zde sahá až do 17. století. Pivovar se proslavil v roce 1980, kdy zde režisér Jiří Menzel natočil slavný příběh Hrabalových Postřižin. Ve zrekonstruovaném objektu dnes najdeme Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví, ve kterém nechybí ani připomenutí slavného filmu.

Dalešická přehrada – lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Dalešická přehrada – lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Víte, že u nás máme hrad, který stojí na nepřístupném ostrově uprostřed jezera? Pokud jste trochu dobrodružné povahy, podnikněte výlet na Vysočinu k přehradě Dalešice. Budete-li mít štěstí, podaří se vám na tento hrad dostat suchou nohou...