Úvod > Aktuality > V okolí zámku Kozel se projdete po nové naučné stezce
Okolí zámku Kozel nabízí turistum novou naucnou stezku
"> Okolí zámku Kozel nabízí turistum novou naucnou stezku "> V klidu a pohode se dá naucná stezka projít za zhruba jednu hodinu "> Naucná trasa Okolo Kozlu obsahuje celkem sedm informacních tabulí
Příroda

V okolí zámku Kozel se projdete po nové naučné stezce

  • Vydáno9. ledna 2014
Návštěvníci zámku Kozel a jeho okolí u obce Šťáhlavy nedaleko Plzně se mohou projít po zcela nové, dva kilometry dlouhé naučné stezce nesoucí název Okolo Kozlu, která vede místními lesy.
Okolo KozluNaučná trasa Okolo Kozlu obsahuje celkem sedm informačních tabulí. Děti i dospělí, se na nich seznámí formou čtivého textu, populárních kvízů a zvídavých dotazů například s klasickými tématy jako místní lesy, stromy, rostliny nebo živočichové. Nechybí však ani atraktivní téma lesních strašidel a skřítků – většina příběhů svůj původ v legendách a pověstech, které si lidé v průběhu staletí předávají z generace na generaci..

V klidu a pohodě se dá naučná stezka projít za zhruba jednu hodinu. V průběhu putování si můžete na jednotlivých zastaveních ověřit či si případně doplnit své znalosti v rozpoznávání jednotlivých druhů stromů, zvířat, ptactva a rostlin. Dozvíte se rovněž zajímavosti o funkcích lesa, ale třeba i o podmínkách, které stromy ke svému životu v jednotlivých lokalitách potřebují.

Naučná stezka Lesů ČR Okolo Kozlu vede některými místy po cestách s nově upraveným, štěrkodrťovým povrchem a nachází se na ní i několik odpočinkových míst včetně opraveného zastřešeného posezení. Navíc došlo také k opravě dvou dřevěných lávek přes místní vodní toky.
Naučná stezka Okolo Kozlu

Naučná stezka Okolo Kozlu

Naučná trasa v délce 2 km obsahuje celkem sedm informačních tabulí. Děti i dospělí, se na nich seznámí formou čtivého textu, populárních kvízů a zvídavých dotazů například s tématy jako místní lesy, stromy, rostliny nebo živočichové. Nechybí však ani atraktivní téma lesních strašidel a skřítků.

Zámek Kozel – vydejte se za loveckou historií

Zámek Kozel – vydejte se za loveckou historií

Klasicistní lovecký zámek si na konci 18. století nechal postavit Jan Vojtěch Černín z Chudenic, nejvyšší lovčí Království českého. Na reprezentační lovecké sídlo, ležící pouhých pár kilometrů jižně od Plzně, se na hony sjížděla šlechta z celých Čech.