Úvod > Aktuality > Objevujte Lobkowiczké sbírky z pohodlí domova
Zážitky

Objevujte Lobkowiczké sbírky z pohodlí domova

  • Vydáno6. února 2021
Poznejte historii a krásu muzea Lobkowiczkého paláce během živých virtuálních prohlídek vysílaných zdarma! Provedou vás po nádherném paláci z 16. století, a představí vždy hlavní perly nejrozsáhlejší soukromě vlastněné sbírky v České republice. Prohlídky probíhají jednou za měsíc, únorová se koná v neděli 7. 2. 2021 v 18:00 hodin.
Wili LobkowitzWilliam Rudolf Lobkowicz osobně provází po muzeu Lobkowiczkého paláce v českém jazyce společně s Ditou Baker, ředitelkou Správy Lobkowiczkých sbírek a edukačních programů jedenkrát měsíčně. Prohlídky se konají vždy první neděli v měsíci. Na únorovou on-line exkurzi jste zváni v neděli 7. února 2021 v 18:00 hodin v českém jazyce, ve 20:00 pak začíná prohlídka v angličtině.

Prohlédněte si jedinečné Lobkowiczké sbírky během čtyřicetiminutové prohlídky, doplněné o úžasná videa a fotografie ve vysoké kvalitě! Těšit se můžete na světoznámá díla Canaletta, Bruegela nebo Velázqueze, ale také hudební partitury s vlastnoručními poznámkami Mozarta a Beethovena. Představitelé jedné z nejvýznamnějších českých šlechtických rodin byli nuceni opustit svůj domov hned dvakrát – jednou kvůli nacistům a podruhé komunistům.
 

Fascinující příběhy obrazů i samotné rodiny Lobkowiczů

Pieter Bruegel StaršíPoslechněte si fascinující příběh jejich návratu do vlasti, získávání zpět zabaveného majetku a obnovy uměleckých děl tak, aby mohla být sdílena se světem. Na konci prohlídky následuje patnáctiminutová sekce, kde William Rudolf Lobkowicz odpoví na vaše dotazy. Vše potřebné, včetně odkazu přími na prohlídku, najdete na stránkách lobkowicz.cz/nedelni-prohlidky.

Lobkowiczký palác sousedí s bývalým Ústavem šlechtičen, na úplném konci areálu Pražského hradu a východu ke Starým zámeckým schodům. Sbírka je největší a nejstarší uměleckou sbírkou v České republice, kterou doposud vlastní původní majitelé. Expozice je umístěna ve dvaadvaceti výstavních sálech a k vidění je zde na dva tisíce exponátů.
Lobkowiczký palác na Pražském hradě

Lobkowiczký palác na Pražském hradě

Lobkowiczký palác v areálu Pražského hradu doposud vlastní starobylý panský rod Lobkowiczů. Vystřídalo se zde mnoho členů rodu a několikrát byl palác rodině odebrán. Po jeho navrácení zde Lobkowiczové zřídili rodinné muzeum, které je díky své povaze nejen českým, ale i evropským unikátem.

Další aktuality

Velikonoční trhy v centru Prahy začnou už tuto sobotu!

Centrum Prahy se opět ponoří do velikonoční atmosféry. Již tuto sobotu 25. března začnou tradiční Velikonoční trhy, které otevřou své brány na Staroměstském i Václavském náměstí a náměstí Republiky. V desítkách prodejních domků nabídnou prodejci typické velikonoční i jarní zboží a pochutiny. Centrem velikonočních oslav bude Staroměstské náměstí, kde se přímo u bohatě nazdobené břízy odehraje každý den pestrý folklórní program. Chybět nebudou oblíbené dětské tvořivé dílny. Novinkou bude zelené pivo. Návštěvníky čeká také kuriozita – největší zajíc s vajíčkem v České republice. Velikonoční trhy potrvají až do 16. dubna 2023.
Praha | Zážitky

Pražská Zoo vstoupí v sobotu už do 92. návštěvnické sezóny

V sobotu 25. března 2023 se od 11 hodin uskuteční slavnostní zahájení 92. sezony Zoo Praha. Stěžejním tématem se stane představení plánů nadcházející sezony. Zástupci zoologické zahrady seznámí veřejnost s vybranými zvířecími osobnostmi a spustí tak novou kampaň Seznamte se! Písničkář Pokáč následně zahraje v živé premiéře svůj nový „zoosong“. Vrcholem dopoledne pak budou křtiny mláděte luskouna.
Praha | Příroda

Speciální vlak Cyklohráček upravený pro děti vyjede v sobotu letos poprvé

Speciální vlakové soupravy přestavěné na pojízdné hřiště pro děti vyjedou letos opět v sobotu 25. března na Okoř a dále do Slaného. Cyklohráček má tři vozy – jeden pro nejmenší děti s dětským koutkem, jeden pro cyklisty a vagón plný překvapení pro větší děti. Ve vlaku se o cestující starají hrajvedoucí, kteří mají pro děti připraveny dárky a půjčují jim hry, které je budou bavit. Motorový vlak nazvaný Cyklohráček uzpůsobily České dráhy tak, aby jej mohli využívat děti i cyklisté. Jízdné se nebude nijak lišit od běžného tarifu.
Praha | Letní sporty

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním o víkendu 25. a 26. března 2023.
Praha | Zážitky

Církevní řády: Benediktini a přístupné i zaniklé kláštery

Benediktinští mniši působili jako věrozvěstové v českých zemích dříve, než tu vznikly první kláštery. Právě řádu svatého Benedikta, nejstaršímu mnišskému řádu západního křesťanství, také náležel náš nejstarší klášter: ženský klášter svatého Jiří na Pražském hradě.
Praha | Památky

Praha pohodově i dobrodružně: Den Vltavy, orchideje a Světový den vody

Zdá se, že zima dává letos Praze definitivní sbohem, a tak nastává čas, užívat si první paprsky jarního sluníčka. Když se k tomu přidají i neobvyklé zážitky, je zaručen prima den, na který budete dlouho vzpomínat. Vybrat si můžete z návštěvy tropických orchidejí, plaveb po Vltavě anebo návštěvu Staré čistírny odpadních vod v Bubenči.
Praha | Příroda

Chobot, mříž, vousy i ocas: deset procházek k sochám, které nosí štěstí

Jdete kolem sochy, která má některé místo podezřele oblýskané? Sláva, právě jste objevili recept na štěstí. Soch, které za dotek či pohlazení slibují splnění tajných přání je celá řada a najdete je i v Česku – a my na portálu Kudy z nudy víme, kde. Takže hurá za štěstím, ať vám neufrnkne před nosem!
Praha | Životní styl

Kalendář 2023: Maratony, půlmaratony, ultra běhy a běžecké závody

Když běhat, tak pořádně, řekli jsme si na Kudy z nudy. Všem z rozrůstající se rodiny běžců a běžkyň proto nabízíme přehledný kalendář běžeckých akcí – malých i velkých, kratších i delších, všeobecně známých anebo takových, které možná zatím neznáte. Takže zkontrolujte si vybavení, dokupte co chybí a hurá na první závod!
Praha | Životní styl