Úvod > Aktuality > Objevujte krásy Česka po svých, náš tip: Habrové bludiště v Klopotech
Zážitky

Objevujte krásy Česka po svých, náš tip: Habrové bludiště v Klopotech

  • Vydáno18. září 2009
Za první rok existence navštívilo habrové bludiště v Klopotech u Brandýsa nad Orlicí téměř 7000 lidí. Tvar bludiště odkazuje na dílo Labyrint srdce a ráj světa, které v Brandýse za svého pobytu napsal Jan Amos Komenský.
Velkému zájmu návštěvníků vděčí bludiště zřejmě i otevření blízké cyklostezky. Bludiště čítá 2003 stromů, což je počet, který odkazuje na rok jeho vzniku. Bludiště, které je inspirované anglickými labyrinty, měří 35 krát 35 metrů a jeho osa směřuje k pomníku učitele národů. Přerušované poledníky a rovnoběžky mají návštěvníkovi komplikovat cestu do středu labyrintu, kde objeví výtvarný objekt symbolizující ráj srdce.

Více informací:

V místní části Brandýsa nad Orlicí v Klopotech je veřejnosti přístupný habrový labyrint. Přírodní bludiště inspirované knihou Labyrint světa a ráj srdce od J. A. Komenského najdete před pomníkem tohoto českého teologa, filosofa, pedagoga a spisovatele, který v Brandýse v letech 1622 – 1625 údajně pobýval.

Přírodní labyrint v Brandýse nad Orlicí

Přírodní labyrint v Brandýse nad Orlicí

Labyrint z habrů se nachází na jihovýchodním okraji města Brandýsa nad Orlicí mezi pomníkem Jana Amose Komenského a řekou Tichou Orlicí.

Další aktuality

28.9.
2022
Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Pardubický kraj | Gurmánská turistika
5.8.
2022
Deset výletů na hradní rozhledny

Deset výletů na hradní rozhledny

Pardubický kraj | Památky