Úvod > Aktuality > Největší výstava RC modelů ve Zlíně je k vidění už jen do konce února!
Největší výstava RC modelů ve Zlíně je k vidění už jen do konce února!
">

Největší výstava RC modelů ve Zlíně je k vidění už jen do konce února!

Vydáno 7. února 2019 Zážitky
Největší výstava RC modelů v České republice se v současné době koná na Zlínském zámku. Jedná se o velkou výstavu funkčních rádiem řízených modelů aut, lodí a letadel. Výstava se koná už jen do 28. února, proto s návštěvou neváhejte.
Model letadloNejvětší výstava RC modelů v České republice představuje na 120 letadel, které je možné dostat do vzduchu. Největší letadlo má rozpětí 7 metrů. Unikátní expozice je doplněna 20 modely historických lodí, asi stovkou modelů aut a historických staveb.

Zajímavou část expozice tvoří věci z reálného světa letectví. Největší sbírka leteckých přileb nebo sedačka z legendárního MIG21, ve které se můžete vyfotografovat. Výstava je dále doplněna historickými dokumenty k nově připravované knize Jana Dúbravčíka: Masarykova letecká liga ve Zlíně (v letech 1932–1940). Velmi zajímavá výstava je koncipována pro celou rodinu a návštěvník jistě ocení i dokument o fenoménu českého modelářství.

Otevřeno je na zámku denně od 9:00 do 17:00 hodin, vstupné stojí 140 korun, snížené 60 Kč (děti 3–15 let, studetni po předložení ISIC, senioři 60+, ZTP a ZTP/P), rodinné 300 Kč (2 dospělí + 1–4 děti), děti do 3 let mají vstupné zdarma.
Zámek Zlín

Zámek Zlín

Zlín je vlastně stále z historického hlediska nový a mladý. Více jak 95% má své předky jen ve třetí či čtvrté generaci a město má jen pár domů starších sta let, které zůstaly zachovány v původní podobě. Budova zámku se zdmi starými 500 let je jedinou hmotnou spojkou s dávnou minulostí.