Úvod > Aktuality > Nová expozice Přijď na to! v Techmanii v Plzni
Nová expozice Přijď na to! v Techmanii v Plzni
">
Kultura

Nová expozice Přijď na to! v Techmanii v Plzni

  • Vydáno12. července 2012
Novou expozici interaktivních hraček, hlavolamů, skládaček a bludišť nazvanou Přijď na to představilo plzeňské muzeum a vědecké centrum Techmania. Název „Přijď na to!“ vystihuje princip celé expozice: mezi exponáty totiž patří celá řada hlavolamů a hraček, na jejichž princip musí „hráči“ sami přijít, tedy jej odhalit.
Hravá kolekce tří desítek hlavolamů a vědeckých hraček nazvaná „Přijď na to!“ trénuje kombinační schopnosti, postřeh, zručnost, kreativitu či paměť svých návštěvníků. Vyzkoušejte si, jak se hraje na originální bubínky! Protáhněte Berušku nebezpečným terénem a dostaňte ji v bezpečí domů! A co si třeba postavit vlastní Noemovu archu?

Název „Přijď na to!“ vystihuje princip celé expozice: mezi exponáty totiž patří celá řada hlavolamů a hraček, na jejichž princip musí „hráči“ sami přijít, tedy jej odhalit. Navštivte Techmanii, hrajte si, manipulujte s předměty, zkrátka Přijďte na to! Bavit se zaručeně bude celá rodina ;-)

Přijď na to! v Techmanii od července střídá oblíbený, leč po používání statisíci návštěvníky již poněkud opotřebený „MáToHáček“, což je sbírka hlavolamů a skládanek fungující na podobném principu.

Hravá expozice se představuje v originálním dřevěném kabátě průmyslového designera Štěpána Soutnera, který získal prestižní cenu za návrh svého vláčku RandeVuu, který můžete v Techmanii také vidět.
Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.