Úvod > Aktuality > Objevte nově zrekonstruované Návštěvnické centrum Becherovky v Karlových Varech
Objevte nově zrekonstruované Návštěvnické centrum Becherovky v Karlových Varech
"> "> "> ">
Kultura

Objevte nově zrekonstruované Návštěvnické centrum Becherovky v Karlových Varech

  • Vydáno18. června 2019
Společnost Jan Becher Pernod Ricard zmodernizovala celé prostory Muzea Becherovky a rozšířila stávající expozice. Změny jsou tak velké, že došlo i ke změně názvu z Becherplatzu na „Návštěvnické centrum Becherovka“. Návštěvníci se zde můžou těšit nejen na stálou expozici o historii a současnosti Becherovky, ale také na bar s možností degustace a obchod s upomínkovými předměty.
BecherovkaNávštěvnické centrum Becherovky se nachází v prostorách bývalé továrny na Becher Platz. Nově zrekonstruované prostory se liší vzhledem a novým konceptem. Vedení Becherovky si přeje, aby se návštěvníci bavili, a proto se odklonilo od klasických statických muzejních expozic a přišlo s novým interaktivně zábavným formátem prohlídky.

Nová expozice se skládá ze tří částí, které dohromady vypráví jeden ucelený příběh. Tradiční historická část začíná zhlédnutím filmu v kinosále a následuje část interaktivní, kde návštěvníci zapojí všechny své smyslové vjemy a seznámí se s výrobním procesem Becherovky. Nasávají vůni tajných bylinek a koření, která se k výrobě Becherovky používají, ochutnávají karlovarskou vodu, zkouší si sami vyrobit alkohol a díky virtuální realitě nahlédnou přímo na stáčecí linku v továrně.
 
BecherovkaRekonstrukcí prošel i bar a lounge v budově původní fabriky. Bar má kapacitu 55 lidí a lze si ho nově pronajmout i k soukromým akcím. Pronájem je možné kombinovat s prohlídkou a ochutnávkou. Přibyla stěna ze sudů, v nichž zrály první litry Becherovky nebo unikátní sedací souprava, která patřila přímo rodině Becherů.

Pro turisty je připravena zrekonstruovaná firemní prodejna, která nabízí široký sortiment nejen produktů portfolia firmy Jan Becher, ale i oblíbené suvenýry, jako například Becherovy lázeňské oplatky, či skleničky.
 
BecherovkaNávštěvnické centrum Becherovka se nachází v historické budově „Steinberky“ v centru Karlových Varů a je otevřené vždy od úterý do neděle v čase 9:00 – 12:00 a 12:30 – 17:00. Prohlídku lze podniknout s průvodcem anebo samostatně. Základní vstupné 180 Kč zahrnuje degustaci Becherovky, Becherovky Lemond, KV14 a Cordialu. Rozšířené vstupné 245 Kč je doplněné o drink Beton a exkluzivní vstupné 345 Kč zahrnuje unikátní mix stvořený přímo pro návštěvnické centrum.
Návštěvnické centrum Becherovka Karlovy Vary

Návštěvnické centrum Becherovka Karlovy Vary

Návštěvnické centrum Becherovky se nachází v prostorách bývalé továrny na Becher Platz. Expozice se skládá ze tří částí, které dohromady vypráví jeden ucelený příběh. Dále zde naleznete bar s možností degustace a obchod s upomínkovými předměty.