Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít barokní večery v Clam-Gallasově paláci
Nenechte si ujít barokní vecery v Clam-Gallasove paláci
"> Nenechte si ujít barokní vecery v Clam-Gallasove paláci "> Vstupné na predstavení se pohybuje od 600 do 1200 korun "> Tešit se mužete na hudba ze slavných barokních carnevalových oper
Kultura

Nenechte si ujít barokní večery v Clam-Gallasově paláci

  • Vydáno25. ledna 2015
V rámci festivalu Carnevale Praha se v Clam-Gallasově paláci uskuteční oblíbený cyklus masopustních barokních koncertů a soirée od 7. do 17. února 2015. Těšit se můžete na hudba ze slavných barokních carnevalových oper, premiérový koncert "Na vlnách blankytných" či hudbu milostnou.
Bohemian CarnevaleV letošním roce jsou na programu Clam-Gallasova paláce koncerty věnované 3 okouzlujícím tématům. První z představení s názvem "Vivat Carnevale", ve kterém zazní hudba ze slavných barokních carnevalových oper, bude uvedena 7. 2. v den zahájení pražské masopustní sezóny. Následující den 8. 2. zazní barokními sály premiérový koncert "Na vlnách blankytných", věnovaný hudbě komponované pro císařského ambassadora Johanna Wenzela Gallase, stavebníka Clam-Gallasovské residence. O týden později 14. a 15. 2. v termínu "svatovalentýnském" rozezvučí překrásné palácové prostory koncerty s názvem "Musica amorosa", hudba milostná. Vstupné na představení se pohybuje od 600 do 1200 korun.

Na vlnách blankytných (hudba pro vznešeného Granda): vznešený Grand Johann Wenzel hrabě von Gallas, císařský vyslanec v Římě a stavebník pražského rodového paláce, byl proslulým maecenášem umění. Významnou a obsáhlou byla např. spolupráce s tehdy slavným italským skladatelem a cellistou Giovanni Battistou Bononcinim, dvorním skladatelem 3 císařů. Program koncertu tvoří hudba z archivu J. W. Gallase. Interpreti hrají na autentické hudební nástroje. Koncert proběhne v neděli 8. 2. od 19:30 hodin.

MasopustMusica Amorosa (Hudba milostná): dva večery, které se uskuteční v rámci programu pražské carnevalové sezóny u příležitosti svátku sv. Valentina proběhnou v sobotu 14. 2. od 20 hodin a v neděli 15. 2. od 19:30 hodin. V tyto dny se zaposloucháte se do krásných tónů milostné hudby především italských skladatelů 17. a 18. stol.

Vivat Carnevale (Ať žije Masopust): Carnevale alias Masopust býval vrcholem společenské sezóny. Právě pro toto období byla v minulosti komponována řada hudebních děl, včetně těch "nejslavnějších". V programu zazní v sobotu 7. 2. ve 20 hodin a v úterý 17. 2. v 19:30 hodin skladby z proslulých masopustních oper XVII. a XVIII. století J. B. Lullyho, A. Campry, G. Fingera, T. Albinoniho, A. Vivaldiho, G. F. Händela, aj.
Mimořádné otevření Clam-Gallasova paláce

28.9.
Mimořádné otevření Clam-Gallasova paláce

První prohlídkový den v Clam-Gallasově paláci pro veřejnost bude 28. září.

Clam-Gallasův palác v Praze

Clam-Gallasův palác v Praze

Mohutná budova Clam-Gallasova paláce v Husově ulici na Starém Městě pražském leží na křižovatce důležité středověké spojnice Pražského hradu s centrem Starého Města, zvané též Královská cesta, a prastaré komunikace vedoucí k Vyšehradu.