Úvod > Aktuality > Nejvýše položený festival Keltská noc naplní Harrachov hudbou
Nejvýše položený festival Keltská noc naplní Harrachov hudbou
"> "> "> ">
Kultura

Nejvýše položený festival Keltská noc naplní Harrachov hudbou

  • Vydáno2. srpna 2022
Dvacátý sedmý ročník Keltské noci se uskuteční 4. až 6. 8. 2022 v Harrachově na doskočišti Mamutího můstku. Festival v Harrachově si připisuje hned dvě výjimečnosti oproti jiným festivalům, a to za festival s nejlepším výhledem a festival pořádaný v nejvyšší nadmořské výšce v ČR! Kde jinde tohle všechno najdete!

Festival Keltská nocPod Mamutím můstkem v Harrachově se opět rozezní hudba na již 27. ročníku festivalu Keltská noc. Letošní festival Keltská noc se bude skládat ze tří festivalových dní: od čtvrtka 4. do a soboty 6. srpna 2022. Vše se odehrává na dvou scénách v areálu skokanských můstků v Harrachově.

Festival si připisuje hned dvě výjimečnosti oproti jiným festivalům, a to za festival s nejlepším výhledem a festival pořádaný v nejvyšší nadmořské výšce v ČR! Start je ve čtvrtek 4. 8. 2022! Začíná se ve 20:00 a těšit se můžete na písničkáře Lásku a DJs Venoven a Elissa Zmarchrobovi. Skvělou zprávou je, že i letos je čtvrteční program zcela zdarma.

Harrachov festivalNa „Hanč Stage“ se během pátku 5. 8. a soboty 6. 8. vystřídají: Tři sestry, Trautenberk, Harlej, Keks, Vypsaná fixa, Mňága a Žďorp, Madam Royal, Doctor P.P., YO YO Band, Dymytry, Wohnout, E!E a další… Na „Vrbata Stage“ se během dvou dnů představí: Lety mimo, Synové výčepu, SPS, Volant, Pepa Lábus, Dukla Vozovna, Pirates of the Pubs, TIX Tide, VHS a kníže pornofolku Záviš.

Ve festivalovém městečku bude připraveno občerstvení návštěvníků včetně krajových specialit, stánky se suvenýry, kavárna, čajovna, i atrakce pro sportovní vyžití... Bezplatné stanování je možné na vyhrazené ploše v těsném sousedství koncertního areálu. Jsou připraveny i stany, pro případ nepříznivého počasí. Vstupné na místě je v pátek za 800 Kč, v sobotu za 850 Kč, permanentka vyjde na 1300 Kč. Vstupenky si můžete zakoupit předem v TIC Harrachov, MIC Rokytnice, v Semilech v novinovém stánku u Pošty (Husova 378) nebo v trafice na náměstí ve Vysokém nad Jizerou. K dostání jsou lístky ale i v Praze, a to Na staré Vozovně (Patočkova 4, Praha 6) nebo v hospodě Na staré Sokolovně (Podolská 5, Praha 4).

Mumlavský vodopád v Krkonoších

Mumlavský vodopád v Krkonoších

Dravá řeka Mumlava vytváří poblíž Harrachova, v Mumlavském dole, vodopád tvořený stupňovitými žulovými bloky. Asi 10 m vysoký skalní stupeň v žulovém řečišti se nachází nedaleko centra Harrachova v západní části Mumlavského dolu.

Harrachovský Hollywood

Harrachovský Hollywood

K přilákání návštěvníků přitom často stačí drobnost, například zajímavé místo pro vyfocení „selfíčka“. Své o tom vědí v Harrachově, kde se právě z tohoto důvodu u místní bobové dráhy stal atrakcí nápis Harrachov ztvárněný ve stylu obřích písmen Hollywood v Kalifornii.

Slevová karta Harrachov Card

Slevová karta Harrachov Card

Město Harrachov nabízí svým návštěvníkům věrnostní kartu, díky které lze ušetřit tisíce korun na vaší dovolené. Kartu s mnoha slevami od permanentek, přes wellness centra, muzea až po návštěvu zoo nebo sklárny, můžete získat zdarma.

Lanová dráha na Čertovu horu v Harrachově – vstříc mamutím zážitkům

Lanová dráha na Čertovu horu v Harrachově – vstříc mamutím zážitkům

Nahoru do výšky přes 1000 metrů nad mořem stoupá čtyřsedačková lanovka, která je v provozu celoročně. Ze sedačky lanové dráhy si lze navíc z bezprostřední blízkosti prohlédnout profil mamutího můstku pro lety na lyžích, jediného u nás a jednoho z šesti na světě.

Skokanské můstky v Harrachově

Skokanské můstky v Harrachově

Lyžařské skokanské můstky se staly nedílnou součástí Harrachova. Proslulý areál pěti skokanských můstků se nachází na severním svahu Čertovy hory. Malé dětské můstky jsou na Hřebínku-Kaml, střední můstky za hotelem Skicentrum a velké můstky najdete vedle Lanové dráhy Delta.