!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Největší festival světel v České republice Světlo Valmez startuje
Největší festival světel v České republice Světlo Valmez startuje
"> "> "> ">
Zážitky

Největší festival světel v České republice Světlo Valmez startuje

Vydáno 6. září 2019
Jedinečná akce, která bude letos poprvé dvoudenní a počtem videomappingů a světelných instalací představuje největší festival světla v České republice, začíná již tento pátek 6. září 2019. Poprvé v Evropě zde bude k vidění 120metrový videomapping do korun stromů, který vytvoří nevídanou kulisu místním koncertům. Vystoupí Tata Bojs, Katarzia, zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů nebo Lenka Dusilová. Unikátní propojení hudby, světel a exotické gastronomie na Valašsku je oceňovanou událostí v Čechách i ve světě. Česká eventová asociace udělila festivalu prestižní titul nejlepší event České republiky. V mezinárodní soutěži Best Event Award Worldwide pak získala cenu za 3. nejlepší event světa.
Festival světla ValmezUž tento pátek se ve Valašském Meziříčí koná show světové úrovně. Festival Světlo Valmez, který se za tři roky své existence vyšplhal na vrchol, nabídne návštěvníkům 33 světelných instalací a videomappingů, 20 hudebních interpretů a jídlo z celého světa.

Festival své brány otevře v pátek 6. 9. v 16 hodin odpoledne, v sobotu 7. 9. pak v 11 hodin dopoledne. Vzhledem k tomu, že světelné instalace si lze naplno užít až po západu slunce, je pro návštěvníky přes den připravený bohatý doprovodný program. Kromě ochutnávání exotického jídla v gastro části festivalu mají možnost účastnit se workshopů, přednášek či diskuzí na různá témata. Členové spolku Paralelní Polis zájemcům například vysvětlí, co je digitální sebeobrana nebo jak fungují platby kryptoměnami.

festival světla ValmezZa světelnými instalacemi stojí umělci nejen z tuzemska, ale i z Ruska, Polska či USA. Vystavovat bude Ondřej Strnadel, Marek Baroš, Milan Cais, Urszula Malicka nebo Andrew a Alyssa Ringler. K ochutnání budou na festivalu kromě tradiční české kuchyně například speciality z Afriky, Bulharska, Itálie, Holandska, Latinské Ameriky nebo Srí Lanky. Z netradičních pochutin budou moci návštěvníci zkusit například pivo nebo palačinky z konopí od společnosti Hempoint, nebo vegetariánskou verzi oblíbených hotdogů značky MrkeWrohlíku.

Festival světla ValmezNa své si na festivalu přijdou i děti. Přijedou za nimi známí Youtubeři, se kterými si budou moci zahrát interaktivní hru promítanou na jednu z městských budov. Těšit se mohou například na Štěpána Buchtu vystupujícího pod pseudonymem Baxtrix. V městském parku budou mít také možnost vyzdobit si jeden z 3 000 lampionů a pověsit ho do Kouzelného lesa, čímž vytvoří vlastní uměleckou instalaci. A nebude to jediné umění z dětských rukou, které na festivalu bude možné vidět. Zámek Kinských bude po celou dobu festivalu vyzdoben promítanými obrázky ekologické udržitelnosti očima dětí z předfestivalové soutěže, které se během jarních měsíců účastnilo 760 žáků okolních ZŠ a MŠ. Každý z nich tak bude mít jedinečnou příležitost vidět svůj obrázek v obrovských rozměrech.
Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Zavřeno kvůli rekonstrukci. Kulturní památka prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která krom jiného přinese nové moderní depozitáře a velkou interaktivní expozici Člověk a krajina. Akce potrvá až do roku 2021.