Úvod > Aktuality > Největší festival světel v České republice Světlo Valmez startuje
Zážitky

Největší festival světel v České republice Světlo Valmez startuje

  • Vydáno6. září 2019
Jedinečná akce, která bude letos poprvé dvoudenní a počtem videomappingů a světelných instalací představuje největší festival světla v České republice, začíná již tento pátek 6. září 2019. Poprvé v Evropě zde bude k vidění 120metrový videomapping do korun stromů, který vytvoří nevídanou kulisu místním koncertům. Vystoupí Tata Bojs, Katarzia, zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů nebo Lenka Dusilová. Unikátní propojení hudby, světel a exotické gastronomie na Valašsku je oceňovanou událostí v Čechách i ve světě. Česká eventová asociace udělila festivalu prestižní titul nejlepší event České republiky. V mezinárodní soutěži Best Event Award Worldwide pak získala cenu za 3. nejlepší event světa.
Festival světla ValmezUž tento pátek se ve Valašském Meziříčí koná show světové úrovně. Festival Světlo Valmez, který se za tři roky své existence vyšplhal na vrchol, nabídne návštěvníkům 33 světelných instalací a videomappingů, 20 hudebních interpretů a jídlo z celého světa.

Festival své brány otevře v pátek 6. 9. v 16 hodin odpoledne, v sobotu 7. 9. pak v 11 hodin dopoledne. Vzhledem k tomu, že světelné instalace si lze naplno užít až po západu slunce, je pro návštěvníky přes den připravený bohatý doprovodný program. Kromě ochutnávání exotického jídla v gastro části festivalu mají možnost účastnit se workshopů, přednášek či diskuzí na různá témata. Členové spolku Paralelní Polis zájemcům například vysvětlí, co je digitální sebeobrana nebo jak fungují platby kryptoměnami.

festival světla ValmezZa světelnými instalacemi stojí umělci nejen z tuzemska, ale i z Ruska, Polska či USA. Vystavovat bude Ondřej Strnadel, Marek Baroš, Milan Cais, Urszula Malicka nebo Andrew a Alyssa Ringler. K ochutnání budou na festivalu kromě tradiční české kuchyně například speciality z Afriky, Bulharska, Itálie, Holandska, Latinské Ameriky nebo Srí Lanky. Z netradičních pochutin budou moci návštěvníci zkusit například pivo nebo palačinky z konopí od společnosti Hempoint, nebo vegetariánskou verzi oblíbených hotdogů značky MrkeWrohlíku.

Festival světla ValmezNa své si na festivalu přijdou i děti. Přijedou za nimi známí Youtubeři, se kterými si budou moci zahrát interaktivní hru promítanou na jednu z městských budov. Těšit se mohou například na Štěpána Buchtu vystupujícího pod pseudonymem Baxtrix. V městském parku budou mít také možnost vyzdobit si jeden z 3 000 lampionů a pověsit ho do Kouzelného lesa, čímž vytvoří vlastní uměleckou instalaci. A nebude to jediné umění z dětských rukou, které na festivalu bude možné vidět. Zámek Kinských bude po celou dobu festivalu vyzdoben promítanými obrázky ekologické udržitelnosti očima dětí z předfestivalové soutěže, které se během jarních měsíců účastnilo 760 žáků okolních ZŠ a MŠ. Každý z nich tak bude mít jedinečnou příležitost vidět svůj obrázek v obrovských rozměrech.
Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Památka ve správě Muzea regionu Valašsko prošla v posledních třech letech rozsáhlou rekonstrukcí a od března 2022 je opět přístupna veřejnosti. K hlavní lákadlům patří moderní multimediální expozice o vztahu člověka a okolní přírody.

Další aktuality

S pololetním vysvědčením přijďte zdarma do Zoo Zlín

Dárek pro všechny děti školou povinné připravila k příležitosti pololetního vysvědčení Zoo Zlín. Všichni školáci, kteří dorazí s vysvědčením do zoo od pátku 3. do neděle 5. února, budou mít vstup zdarma. V Zátoce rejnoků panuje „letních“ 27 stupňů, při krmení a hlazení rejnoků rádi odložíte teplé oblečení. Na nevlídné zimní počasí se rychle zapomene i v tropické hale Yucatan, v pavilonu slonů a žiraf.
Zlínský kraj | Příroda

Noční stopa Valachy se pojede již tuto sobotu: Velké Karlovice hlásí skvělé podmínky

Ideální podmínky čekají v sobotu 4. února 2023 na účastníky běžkařského závodu Noční stopa Valachy ve Velkých Karlovicích. V noci na úterý připadlo 10 centimetrů čerstvého sněhu a nadílka má pokračovat i v dalších dnech. Oblíbenou akci s jedinečnou atmosférou pro dospělé i děti u hotelu Galik v Resortu Valachy navíc doprovodí testování skialpů s hobby závodem.
Zlínský kraj | Zimní sporty

Poznejte legendární obchodní domy: historie nakupování a unikátní architektura

Už od dob, kdy obchodní domy nahradily staré tržnice, oslňovaly nakupující spoustou technických vymožeností, luxusem a také nezvyklými radovánkami. Víte například, kde se lidé poprvé svezli na eskalátorech a který obchodní dům nabízel svým zaměstnancům terasu s lehátky pro slunění? Prozradíme vám také něco málo o novém seriálu Zlatá labuť z produkce Novy, který navazuje na film Otakara Vávry z roku 1943 Šťastnou cestu, který byl natáčený právě v kulisách obchodního domu Bílá labuť. Nový historický seriál Zlatá labuť bude vyprávět osudy lidí spjatých se stejnojmenným obchodním domem, ve své době nejmodernějším chrámem nákupu a luxusu v centru Prahy.
Zlínský kraj | Zážitky

Lešetínský fašank ovládne v sobotu Zlín

Masopusty a fašanky nemusí být jen záležitostí menších měst, vesnic či skanzenů. Svou tradiční slavnost má i Zlín, kde se masopust tradičně koná v ulici Lešetín, známé svou takřka starosvětskou atmosférou. Letošní fašank se koná už tuto sobotu, 28. ledna 2023. Akce se koná na ulicích Lešetín I, Lešetín II a Kvítková.
Zlínský kraj | Gurmánská turistika