Úvod > Aktuality > Nejmódnější hotel Evropy je v Praze
Lázně a wellness

Nejmódnější hotel Evropy je v Praze

  • Vydáno1. února 2012
Podle hlasování uživatelů celosvětového serveru TripAdvisor byl v letošním roce zvolen nejmódnějším hotelem Evropy pražský The ICON Hotel & Lounge. Nachází se v samotném centru města v ulici V Jámě, v Praze 1 jen několik minut chůze od Václavského a Staroměstského náměstí. Tým mladých designérů zde zkombinoval tradiční prvky architektury s moderními směry a výsledkem je unikátní proměna domu z 19. století ve velice zajímavý prostor. Svůj název nezískal hotel náhodou. Budova kdysi patřila pravoslavným věřícím a dodnes se v ní zachovala nádherná ikona. Hotel byl otevřen v březnu 2007.
Snoubí se tu minulost se současností
To, že se jedná o menší hotel rodinného typu, je zřejmé už ze samotného vstupu do recepce. Než budete brát za kliku, nezapomeňte si všimnout anděla, který je umístěn ve výklenku hned nad vchodovými dveřmi. V prostoru recepce je atmosféra už zcela jiná. Mladí architekti studia Mitte, kteří v roce 2006 rekonstrukci hotelu provedli, využili zvláštní kombinace materiálů, barev, neotřelých postupů i designových doplňků. To vše ve znamení komfortu a pohodlí. Jako jediný ve střední a východní Evropě má hotel všechny pokoje vybavené ručně vyráběnými postelemi švédské firmy Hästens. Další raritou je malá modlitebna s již zmíněnou vzácnou ikonou.

Hotel je velice přátelský
Sejít se tu můžete v užším kruhu zhruba dvanácti lidí v zasedací místnosti kolem historického stolu, který se kdysi nacházel v Baťově továrně ve Zlíně. Jak známo, ta se proslavila svými výrobky a způsobem řízení, tak možná právě u tohoto stolu vás něco novátorského napadne. Lounge je multifunkční prostor o velikosti 150 m2, vhodný pro prezentace a předváděcí akce. Když se tu nic mimořádného neodehrává, promění se v příjemnou restauraci, kde se můžete po obědě nebo večeři i natáhnout a odpočinout si jako doma. Prostředí je natolik výstřední, že návštěvníkům většinou nedělá problém se uvolnit a relaxovat a při tom si ještě prohlížet umělecká díla, která je tu obklopují. V této netradiční umělecké galerii se představují především mladí čeští umělci.

Co s načatým večerem?

Jet set bar nabízí pestrou paletu vín i jiných nápojů, atmosféru večerního posezení doplňují produkce špičkových pražských DJ´ů. Po příjemně stráveném dnu  vás pak jistě k odpočinku zláká luxusní postel Hästens vyrobená výhradně z přírodních materiálů. Je ve všech 31 pokojích, stejně jako LCD televizor s DVD přehrávačem a dalším technickým vybavením pro připojení na internet i iPod. The ICON Hotel & Lounge se svým letošním oceněním nejmódnější hotel světa jde ve šlépějích loňských úspěchů Hotelu U Zlaté studně na Malé Straně. Ten v roce 2011 získal hned dvě světová prvenství – nejlepší hotel na světě a nejluxusnější hotel na světě. V oblasti hotelnictví se Česká republika má opravdu čím pochlubit.
The Icon – ikona designových hotelů v Praze

The Icon – ikona designových hotelů v Praze

Stylový, městský, moderní a pohodlný, novátorský a překvapující, The ICON Hotel & Lounge udává nový styl design hotelů v Praze. Zrelaxujte své tělo i duši v centru thajských masáží Zen Asian wellness přímo v hotelu.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (27.4. – 28.4.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Bitva Libušín 2024 – pocta Janu Žižkovi, Automobilové klenoty na golfovém hřišti v Hostivaři, Zahájení sezony Muzea ČD v Lužné u Rakovníka, Zahájení sezony v Centru řemesel a zahrad Botanicus v Ostré, Festival ABC – zábava pro všechny děti od 2 do 99 let. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Oslavte Den Evropy a 20 let od vstupu České republiky do EU

Oslavy Dne Evropy se konají druhý květnový týden na veřejných prostranstvích evropských měst každý rok. Evropská unie oslavuje 9. května vyhlášení Schumanovy deklarace v roce 1950 a úspěchy, kterých dosáhla. Česká republika si letos připomíná dvacet let od vstupu do Evropské unie. Zároveň brzy nastanou evropské volby a Evropský parlament zve na zajímavé akce po celé Evropě. Kudy u nudy vás zve na pár vybraných akcí v Praze, Jihlavě, Trojmezí nebo Hradci Králové.
Praha | Kultura

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Praha

Poznejte opomíjené krásy Prahy! Ve městě najdete vedle celosvětově proslulých historických památek řadu dalších zajímavých míst. Prohlédněte si Rothmayerovu a Bílkovu vilu, Galerii Josefa Sudka nebo vilu nebo Hvězdárnu Ďáblice. Projděte se Starým městem a objevte Clam-Gallasův palác, který patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám Prahy a České republiky. Vezměte děti na nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě na Letné, prohlédněte si Národní památník na Vítkově s jezdeckou sochou Jana Žižky a fantastickým výhledem, anebo Prahu takovou, jaká byla v době panování Karla IV. v zajímavé expozici v domě U Zlatého prstenu.
Praha | Životní styl

Staroměstská a Malostranská mostecká věž: brány Karlova mostu, které se pletou i Pražanům

Nabízejí krásný výhled, spoustu zajímavých informací o historii Prahy a také nejedno středověké tajemství. Mostecké brány Karlova mostu sloužily jako strážkyně Starého Města a Malé Strany. Obě se mohly uzavřít a nepovolaným osobám tak znemožnit přístup do nebo odchod z Karlova mostu. Pozvánku na návštěvu obou věží a další zajímavosti o nich vám přináší Kudy z nudy.
Praha | Památky

Zlatý kuchař: Králem české gastronomie se stal Jan Knedla!

V anketě Zlatý kuchař vyhlašované Gastro&Hotel profi revue získali nejlepší kuchaři České republiky „kuchařského Oskara“ za rok 2023. Vítězem v osmém ročníku ankety Zlatý kuchař je Jan Knedla z restaurace Papilio ve Vysokém Újezdě. Na druhém místě se umístil vítěz loňského ročníku Marek Fichtner z pražské restaurace Červený jelen. Třetí je Jan Punčochář, který provozuje restauraci U Matěje na pražské Hanspaulce. Do síně slávy za celoživotní přínos české gastronomii vstoupil mezinárodně oceňovaný Vladislav Stuparič
Praha | Gurmánská turistika

100 let od úmrtí Franze Kafky: Hlavní město Praha nabídne pestrý kulturní program po celý rok 2024

Nejen pro Pražany připravilo Hlavní město Praha a Ministerstvo kultury program Rok Franze Kafky zahrnující řadu zajímavých akcí a projektů s kafkovskou tematikou. Kromě toho se v ulicích Prahy můžete setkat se speciálně nazdobenou tramvají s motivy Kafkova života. Ta bude brázdit pražské ulice po celý rok. K výročí byly spuštěny také dva weby, kde zájemci najdou veškeré informace o slavném spisovateli, připravované eventy, ale též ikonická místa v Praze a vycházky s průvodci po místech Kafkova mládí a dalších let jeho života. Pokud byste se chtěli sami vypravit do míst, která Franze Kafku připomínají, určitě se vám budou hodit kafkovské tipy, které pro vás připravil portál Kudy z nudy.
Praha | Kultura

Vydejte se do skleníku Fata Morgana za křehkou motýlí krásou

Botanická zahrada hl. m. Prahy v Troji opět připravila oblíbenou výstavu motýlů. Letošní ročník je zaměřený na jejich migraci. Do Prahy bylo přivezeno přes 5000 kukel z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou. Z kukel umístěných na různých místech skleníku se od 19. dubna 2024 postupně vylíhnou pestrobarevní křehcí krasavci. Nebudou chybět nádherní Morpho peleides s blankytně modrými křídly, noční martináči Attacus atlas, velcí soví motýli rodu Caligae nebo známý motýlí cestovatel monarcha stěhovavý. Přijít si je prohlédnout do Fata Morgany, budou na vás čekat až do 2. června. Otevřeno je denně kromě pondělí od 9:00 do 18:00 hodin.
Praha | Příroda

Mercedes-Benz Prague Fashion Week zve na módní novinky do Tyršova domu

Největší módní událost v Česku. Neobvyklé prostory. Přehlídka aktuálních kolekcí od návrhářů z domova i zahraničí, značky zvučných jmen, atraktivní publikum ze světa módy, designu, umění a byznysu. To všechno je Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který se letos koná od 18. dubna do 20. dubna 2024 v sídle České obce sokolské na Újezdu, v Tyršově domě.
Praha | Zážitky