Úvod > Aktuality > Nejmódnější hotel Evropy je v Praze
Bez názvu.JPG
"> Bez názvu.JPG
Lázně a wellness

Nejmódnější hotel Evropy je v Praze

  • Vydáno1. února 2012
Podle hlasování uživatelů celosvětového serveru TripAdvisor byl v letošním roce zvolen nejmódnějším hotelem Evropy pražský The ICON Hotel & Lounge. Nachází se v samotném centru města v ulici V Jámě, v Praze 1 jen několik minut chůze od Václavského a Staroměstského náměstí. Tým mladých designérů zde zkombinoval tradiční prvky architektury s moderními směry a výsledkem je unikátní proměna domu z 19. století ve velice zajímavý prostor. Svůj název nezískal hotel náhodou. Budova kdysi patřila pravoslavným věřícím a dodnes se v ní zachovala nádherná ikona. Hotel byl otevřen v březnu 2007.
Snoubí se tu minulost se současností
To, že se jedná o menší hotel rodinného typu, je zřejmé už ze samotného vstupu do recepce. Než budete brát za kliku, nezapomeňte si všimnout anděla, který je umístěn ve výklenku hned nad vchodovými dveřmi. V prostoru recepce je atmosféra už zcela jiná. Mladí architekti studia Mitte, kteří v roce 2006 rekonstrukci hotelu provedli, využili zvláštní kombinace materiálů, barev, neotřelých postupů i designových doplňků. To vše ve znamení komfortu a pohodlí. Jako jediný ve střední a východní Evropě má hotel všechny pokoje vybavené ručně vyráběnými postelemi švédské firmy Hästens. Další raritou je malá modlitebna s již zmíněnou vzácnou ikonou.

Hotel je velice přátelský
Sejít se tu můžete v užším kruhu zhruba dvanácti lidí v zasedací místnosti kolem historického stolu, který se kdysi nacházel v Baťově továrně ve Zlíně. Jak známo, ta se proslavila svými výrobky a způsobem řízení, tak možná právě u tohoto stolu vás něco novátorského napadne. Lounge je multifunkční prostor o velikosti 150 m2, vhodný pro prezentace a předváděcí akce. Když se tu nic mimořádného neodehrává, promění se v příjemnou restauraci, kde se můžete po obědě nebo večeři i natáhnout a odpočinout si jako doma. Prostředí je natolik výstřední, že návštěvníkům většinou nedělá problém se uvolnit a relaxovat a při tom si ještě prohlížet umělecká díla, která je tu obklopují. V této netradiční umělecké galerii se představují především mladí čeští umělci.

Co s načatým večerem?

Jet set bar nabízí pestrou paletu vín i jiných nápojů, atmosféru večerního posezení doplňují produkce špičkových pražských DJ´ů. Po příjemně stráveném dnu  vás pak jistě k odpočinku zláká luxusní postel Hästens vyrobená výhradně z přírodních materiálů. Je ve všech 31 pokojích, stejně jako LCD televizor s DVD přehrávačem a dalším technickým vybavením pro připojení na internet i iPod. The ICON Hotel & Lounge se svým letošním oceněním nejmódnější hotel světa jde ve šlépějích loňských úspěchů Hotelu U Zlaté studně na Malé Straně. Ten v roce 2011 získal hned dvě světová prvenství – nejlepší hotel na světě a nejluxusnější hotel na světě. V oblasti hotelnictví se Česká republika má opravdu čím pochlubit.
The Icon – ikona designových hotelů v Praze

The Icon – ikona designových hotelů v Praze

Stylový, městský, moderní a pohodlný, novátorský a překvapující, The ICON Hotel & Lounge udává nový styl design hotelů v Praze. Zrelaxujte své tělo i duši v centru thajských masáží Zen Asian wellness přímo v hotelu.