Úvod > Aktuality > Navštivte vodní nebo jadernou elektrárnu z pohodlí domova
Navštivte vodní nebo jadernou elektrárnu z pohodlí domova
"> Navštivte vodní nebo jadernou elektrárnu z pohodlí domova "> Cestu k nejzajímavejším nebo bežne neprístupným partiím elektráren nabízejí nove spouštené virtuální prohlídky provozu Skupiny CEZ "> Virtuální prohlídka jaderné elektrárny Temelín je soucasne svetovou premiérou
Památky

Navštivte vodní nebo jadernou elektrárnu z pohodlí domova

  • Vydáno4. února 2014
Cestu k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren nabízejí nově spouštěné virtuální prohlídky provozů Skupiny ČEZ. Od 13. ledna do konce února se návštěvníkům postupně otevře 7 elektráren s celkem 105 zastaveními. V případě Temelína jde o světovou premiéru podobného řešení v rámci více než 430 reaktorů jaderných elektráren provozovaných ve světě.
JE TemelínJe libo cesta až do reaktorové šachty jaderné elektrárny Temelín? Víte, jak uvnitř vypadá tušimická elektrárna po komplexní obnově? Nebo se chcete jen tak kochat pohledem z gondoly "větrníků" u Litomyšle? Tohle i mnohem víc zažijete prostřednictvím právě virtuálních prohlídek elektráren Skupiny ČEZ!

Až do teď nebyla exkurze do elektrárny úplně snadná. ČEZ sice pořádá prohlídky svých elektráren, ale počet návštěvníků je omezený a ne každému mohl vyhovovat termín nebo nutnost jet na druhý konec republiky. Dnes se ale můžete do mnoha elektráren podívat v klidu z domova.

Prohlídka TemelínaKaždá prohlídka začíná leteckým panoramatem lokality a uživatel může pak na základě vlastní volby navštívit nejdůležitější části elektrárny. To vše doplněno popisky, technickými daty a dalšími zajímavostmi. Sedm elektráren nabídne celkově 105 zastavení. Virtuální prohlídka jaderné elektrárny Temelín je současně světovou premiérou podobného řešení mezi více než 430 globálně provozovanými jadernými reaktory.

V tuto chvíli si můžete prohlédnou průtočnou a přečerpávací vodní elektrárnu Štěchovice, jadernou elektrárnu Temelín, větrnou elektrárnu Jankov nebo uhelnou elektrárnu v Tušimicích. V dalších týdnech přibudou elektrárna na biomasu v Hodoníně (10.2.), bioplynová stanice Číčov (17.2.) a fotovoltaická elektrárna v Buštěhradě (24.2.).
Vodní elektrárna Štěchovice

Vodní elektrárna Štěchovice

Vodní dílo Štěchovice na řece Vltavě tvoří hned dvě elektrárny – vodní elektrárna Štěchovice I. a přečerpávací vodní elektrárna Štěchovice II. Objednejte se na exkurzi a vyrazte na jejich obhlídku!

Za elektřinou z jádra do Jaderné elektrárny Temelín

Za elektřinou z jádra do Jaderné elektrárny Temelín

Víte, jak se řídí jaderný reaktor? Kde jinde to zjistit než v jaderné elektrárně! Hned u Temelína stojí renesanční zámeček Vysoký Hrádek, v jehož interiéru najdete informační centrum temelínské elektrárny nabité interaktivními exponáty.