Úvod > Aktuality > Na zámku Žďár nad Sázavou připravili speciální prohlídky pro děti
Zážitky

Na zámku Žďár nad Sázavou připravili speciální prohlídky pro děti

  • Vydáno20. července 2020
Každé prázdninové pondělí, středu a pátek od 10 hodin můžete se svými dětmi nebo vnoučaty vyrazit na zábavné putování zámkem (bývalým klášterem). Připraven je program plný zábavného poznávání pro celou rodinu. Oblíbené zábavné prohlídky zámku se zámeckými lektory se tentokrát nesou v duchu poznávání barokních řemesel a každodennosti tehdejšího života.
Zámek ŽďárZámek Žďár nad Sázavou připravil na prázdniny letní dětské prohlídky. Společně s průvodcem se vydáte na procházku plnou veselých her, na které budou děti poznávat obyvatele kláštera, dozví se, jak trávili svůj den, co měl na starost dveřník nebo kde byl pivovar. Děti také na vlastní oči uvidí, jak vlastně chodil mnich oblečený a zjistí, jak to v klášteře vonělo.

Domů si děti odnesou originální zámeckou omalovánku nebo veselou fotografii z fotokoutku. Prohlídka trvá 1,5 hodiny, je určena pro rodiny s dětmi od 4 let a vstupné je 90 Kč za osobu. Pro velký zájem se doporučujeme objednat předem na čísle 736 776 840.

Po prohlídce můžete v areálu zámku zůstat a navštívit Muzeum nové generace, které je ověnčeno řadou cen, vypráví téměř 800 let starý příběh bývalého cisterciáckého kláštera. Jedinečné multimediální prvky vás i vaše děti doslova vtáhnou do děje. Dotýkat se a vnímat všemi smysly je u zde povoleno!
Zelená hora – poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Zelená hora – poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je národní kulturní památka zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Byl postaven na začátku 20. let 18. století a je nepochybně nejosobitějším dílem J. B. Santiniho Aichla.

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.