Úvod > Aktuality > Pestré září prožijete na zámku v Náměšti nad Oslavou
Pestré září prožijete na zámku v Náměšti nad Oslavou
"> "> ">
Památky

Pestré září prožijete na zámku v Náměšti nad Oslavou

  • Vydáno10. září 2019
Na Státním zámku v Náměšti nad Oslavou kulturní život s blížícím se podzimem ještě zdaleka nekončí. Na měsíc září je připraveno několik kulturních akcí i speciálních prohlídek, z nichž si jistě vyberete.
Náměšť nad OslavouV pátek 13. září je pro nejmladší návštěvníky zámku v Náměšti nad Oslavou připravena tradiční soutěž Cesta za pokladem náměšťského purkmistra, kterou každoročně pořádá náměšťský Dům dětí a mládeže ve spolupráci s Městským kulturním střediskem a správou zámku.

V sobotu a v neděli 14. a 15. září proběhne oblíbený projekt Oživený zámek. Netradiční prohlídky zámku, které tradičně v rámci Dnů Evropského dědictví, letos již po dvacáté, netradičně (na stejné téma nic podobného jinde neuvidíte) provází naší i světovou, vzdálenou i blízkou historií.

Náměšť nad OslavouVrcholem letošní hudební sezony na náměšťském zámku bude 29. Zámecký koncert, který rozezní zámeckou knihovnu v sobotu 21. září v 17 hodin.

A o týden později 28. září na svátek svatého Václava, kterému je zasvěcena zámecká kaple, proběhne tradiční poutní mše svatá. Začátek je v 17 hodin. O svatováclavském víkendu 28. a 29. září bude navíc mimořádně zpřístupněn výběrový návštěvnické okruh Královský a dětský apartmán.
Svatováclavská poutní mše na zámku v Náměšti nad Oslavou

28.9.
Svatováclavská poutní mše na zámku v Náměšti nad Oslavou

Slavnost sv. Václava, patrona České země a náměšťské zámecké kaple.

Zámek Náměšť nad Oslavou

Zámek Náměšť nad Oslavou

Zámek v Náměšti nad Oslavou, postavený na levém břehu řeky Oslavy, patří mezi významné doklady renesančního stavitelství na Moravě. Původní hrad ze 13. stol. byl moravskými pány ze Žerotína přebudován v letech 1565-1578 na honosné renesanční sídlo, které se zachovalo v téměř nezměněné podobě dodnes.