!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na zámku Kynžvart se chystá zámecký jarmark
Na zámku Kynžvart se chystá zámecký jarmark
"> "> "> ">
Památky

Na zámku Kynžvart se chystá zámecký jarmark

Vydáno 12. června 2020
Už v sobotu 13. června 2020 si na zámku Kynžvart užijete pravý zámecký jarmark, který se bude konat mezi 9. a 17. hodinou na nádvoří zámku. Podívat se ale můžete i do zámku na běžnou prohlídkovou trasu a pro děti bude připravena Cesta kolem světa zámeckým parkem.
slavnosti kynžvartKaždoroční zámecký dobový jarmark proběhne i letos! Tentokrát v režimu splňující preventivní opatření nařízené vládou z důvodu epidemie koronaviru. Vše vypukne v sobotu 13. června v 9:00 hodin. Prodej řemeslných výrobků na nádvoří zámku oživí reprodukovaná hudba a můžete se těšit i na zvláštní divadelní představení spojené se zahradní slavností. Námětem mu bude knížecí svatba mezi princeznou Antonií Pascalinou Metternichovou a hrabětem Jiřím Vilémem Valdštejnem.

slavnosti kynžvartPro děti bude připravena od 13:00 do 17:00 hodin "Cesta kolem světa" zámeckým parkem. Trasa, na níž budou děti na jednotlivých zastaveních plnit úkoly, povede v blízkém okolí zámku. Pro velký zájem je však na trasu nutná rezervace na emailu kynzvart@npu.cz či telefonu 773 776 630.

Na programu jsou také speciální i běžné prohlídky zámku pro všechny návštěvníky. V 15:00 hodin bude v zámecké kapli sv. Antonína z Padovi sloužena mše doprovázená chebským chrámovým sborem. Přijďte si užít pěkný letní den na zámku Kynžvart!
Zámek Kynžvart - sídlo Metternichů s anglickým parkem

Zámek Kynžvart - sídlo Metternichů s anglickým parkem

Klasicistní zámek, jehož historie je spojena s rodem Metternichů, se nachází v Karlovarském kraji v lázeňském trojúhelníku. Zámek obklopuje rozlehlý anglický park s drobnými stavbami. Uvnitř pak zaujme kabinet kuriozit s několika egyptskými mumiemi.

Anglický zámecký park Kynžvart

Anglický zámecký park Kynžvart

Zámecký park vznikl při klasicistní přestavbě zámku za spolupráce architekta Petra Nobileho s vídeňským dvorním zahradníkem Riedlem. Kompozičně byl park založen na osách tvořených třemi velkoryse pojatými průhledy od zámku podél potoka vytékajícího z Panského rybníka a potoka kynžvartského.

Další aktuality

21.10.
2020
Vydejete se na kole za krásami Karlovarského kraje

Vydejete se na kole za krásami Karlovarského kraje

Západočeské lázně | Letní sporty
2.10.
2020
Podzimní dovolená plná relaxu a pohodlí vás čeká v Karlovarském kraji

Podzimní dovolená plná relaxu a pohodlí vás čeká v Karlovarském kraji

Západočeské lázně | Lázně a wellness