Úvod > Aktuality > Na zámek Ctěnice se o víkendu vypravte na květinový jarmark
Na zámek Ctěnice se o víkendu vypravte na květinový jarmark
"> "> ">
Kultura

Na zámek Ctěnice se o víkendu vypravte na květinový jarmark

  • Vydáno9. května 2019
Na víkendový výlet nemusíte cestovat daleko za Prahu. O víkendu se vypravte do Ctěnic, kde se v sobotu 11. května od 10 do 17 hodin koná již VII. ročník květinového jarmarku. Představí se Zámecké zahradnictví. Kromě květinových stánků se mohou návštěvníci těšit na zahradní dekorace, aranže či keramiku.
O zámecký areál Ctěnice už několik pečuje Muzeum hlavního města Prahy. Vedle svých dalších objektů, tedy hlavní budovy Na Poříčí a Podskalské celnice na Výtoni, tak získalo prostor pro další expozice, ukázky řemesel nebo oslavy tradičních lidových svátků.
 

Svatojánský květinový jarmark, park a zámecké zahradnictví

Zámek Ctěnice je sázkou na jistotu, když se vám o víkendu nechce jet daleko za Prahusobotu 11. května se přijeďte do Ctěnic, zámku na severovýchodním okraji Prahy, podívat na květinový jarmark. Na akci spjaté s tradicí pražské svatojánské pouti budou k dostání i k podívání pokojové a řezané květiny, květiny vhodné k výsadbě, čerstvé bylinky, stromky i keře, uvidíte také práci šikovných floristů a aranžérů.

Na květinových slavnostech se podílí Zámecké zahradnictví, kde na záhonech roste více než 900 druhů vytrvalých zahradních květin, další druhy nabízí zásobní školka, samozřejmě si také můžete prohlédnout zámecký park s dětským hřištěm. Zahradnictví pravidelně pořádá víkendové přehlídky a každoročně i výstavy populárních trvalek.

Květinový trh bude doplněn o poutavý doprovodný program pro děti i dospělé. Dospělé návštěvníky jistě upoutají workshopy vztahující se k osazování truhlíků včetně tipů na osázení, nebo lekce aranžování suchých květin. Vstup na jarmark a na programy je zdarma.
Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.