Úvod > Aktuality > Na Špičáku otevírají nový snowpark, lyžuje se na metru prašanu
Na Špičáku otevírají nový snowpark, lyžuje se na metru prašanu
"> "> Novinky na Špicáku "> Na Špicáku otevírají nový snowpark "> Ski areál Špicák - nejlepší možnosti lyžování na ceské strane Šumavy
Zimní sporty

Na Špičáku otevírají nový snowpark, lyžuje se na metru prašanu

  • Vydáno25. ledna 2019
Metr prašanu (a v některý místech ještě o půl metru více) leží na všech sjezdovkách šumavského Skiareálu Špičák. Podmínky na lyžování jsou v těchto dnech skvělé. Tratě vydrží až do ukončení provozu v 16 hodin téměř neporušené a v pracovních dnech týdne se lyžuje zcela bez front. Od pátku 25. ledna se poprvé v letošní zimní sezoně na sjezdovce Lubák otevře snowpark.
Ski areál ŠpičákVíc než metr prašanu leží na všech sjezdovkách šumavského Ski areálu Špičák. Podmínky na lyžování jsou v těchto dnech skvělé. O víkendu se čeká pouze na lanovku v řádu několik minut. Nastávající víkend 26. a 27. ledna 2019 je posledním před startem pololetních či jarních prázdnin, kdy se počty lyžařů v zimních střediscích zvyšují. Pokud máte tedy v plánu vyrazit na Špičák, příliš s tím neotálejte.
 
Od pátku 25.1. se také poprvé v letošní zimní sezoně otevře snowpark Freestyle Area Špičák na sjezdovce Lubák. Od začátku tohoto týdne tady připravovali všechny prvky a překážky specialisté na stavbu snowparků ze společnosti Freestyle Area. Nepůjde o nijak těžké ani příliš náročné úseky pro ryzí specialisty, ale možnost zpestřit si lyžování jízdou po různých vlnách, railech či hranách. Letos jej postavili hlavně pro začátečníky, takže začíná základní vlnou a jednoduchými boxy, pak následuje rail a zakončen je cornerem.        
 
Snowpark ŠpičákV sobotu 26.1. se na šumavském Špičáku objeví Jan Antonín Duchoslav (alias Viki Cabadaj ze Sněženek a machrů), který bude zájemcům radit při výběru správných lyží. V areálu se budou zdarma testovat lyžařské novinky zimní sezony 2018/19 v rámci akce Rossignol Demo Tour & Big Test Dynastar. Připraveno je více než 100 párů lyží různé délky na slalom i obří slalom. Součástí akce je také doprovodný program pro děti se spoustou soutěží a zajímavé ceny. Nastávající sobotu i neděli je možné využívat všechny tratě v areálu bez omezení.
Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.