Úvod > Aktuality > Mezinárodní folklórní festival Léto na Soláni letos připomene Leoše Janáčka

Mezinárodní folklórní festival Léto na Soláni letos připomene Leoše Janáčka

Vydáno 9. srpna 2018 Kultura
Oblíbená Zvonice na Soláni na Vsetínsku zve na 11. ročník Mezinárodního folklórního festivalu Léto na Soláni. Uskuteční se v pátek 10. a v sobotu 11. srpna, kde se zvonice stane opět místem setkání milovníků folkloru, hudby, tance a tradičních řemesel. Letošní novinkou je program Janáček na Soláni, který proběhne u příležitosti 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka.

Zvonice SoláňDruhá srpnová sobota bude patřit na Soláni nejen folkloru. Lidové písně, tance a obyčeje představí letos účinkujících z blízkého regionu i ze Slovenska. Ten letošní však bude trochu netradiční! U příležosti 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka bude v rámci festivalu zapojen také program Janáček na Soláni. Nabízí se vám unikátní akce s nenásilným prolnutím těchto dvou žánrů.

Již v pátek 10. 8. 2018 můžete zhlédnout první vystoupení ve 14:00 na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm a v podvečer v 17:00 ve Zvonici. V sobotu od 11:00 se pak na Soláni rozběhne hlavní celodenní program.

MFF Léto na SolániPod taktovkou Jana Polívky, Jana Špačka a Drahomíry Mičkové zazní výběr Janáčkových sborů a vokálních a komorních děl, mezi nimi skladby spojené s Valašskem - písňový cyklus Zápisník zmizelého a především kantáta Na Soláni čarták, která vůbec poprvé v historii zazní právě na místě, kde se odehrává.

Součástí festivalu je také tvořivá dílna pro děti a ukázka řemeslných dovedností.

Zvonice Soláň – galerie a informační centrum na Soláni

Zvonice Soláň – galerie a informační centrum na Soláni

Fakta o historii Soláně, jeho obyvatelích, jejich životním stylu a kultuře, propaguje oblast Soláně publicisticky, edičně a organizací společenských a kulturních akcí spojených s aktualizací valašských zvyků a tradic.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Další aktuality

8.12.
2018
Znáte mechanický betlém v Horní Lidči?

Znáte mechanický betlém v Horní Lidči?

Východní Morava | Kultura
23.11.
2018
Zlín Design Weekend odstartuje o víkendu

Zlín Design Weekend odstartuje o víkendu

Východní Morava | Kultura