Úvod > Aktuality > Na českých horách se baví celá rodina aneb tipy na sjezdovky pro nejmenší lyžaře
Zimní sporty

Na českých horách se baví celá rodina aneb tipy na sjezdovky pro nejmenší lyžaře

  • Vydáno24. listopadu 2022
Zima v Česku má celou řadu nej, a to i přesto, že tu nenaleznete takové velikány jako třeba v Alpách. České hory jsou ovšem ideální destinací pro rodinnou dovolenou. Nabízí celou řadu aktivit od lyžování přes sáňkování až po bruslení. Velkou výhodou navíc je, že to máte všude blízko!

Skiareál Lipno s lišákem Foxem

skiareál LipnoNejvětší lyžařský park pro děti najdete ve Ski areálu na šumavském Lipně. V dětském Foxparku kapitána Lipánka ve Skiareálu Lipno se zábavnou a hravou formou lyžařské výuky pod dohledem maskotů lišáka Foxe a kapitána Lipánka učí lyžovat děti už od tří let. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Větší děti ocení snowpark s překážkami, je zde např. lomená bedna, rovná bedna, dance floor, zábradlí, apod. Snowpark je pravidelně upravován tak, aby byl bezpečný pro nejmenší snowboarďáky ale i pro zkušenější borce.


Pohodové lyžování ve Ski Aréně Karlov

ski karlovŠiroké rodinné sjezdovky, pohodlné lanovky a vleky nabízí Ski Aréna KarlovJeseníkách. Vyzkoušejte některou z 6 rodinných modrých sjezdovek. Široké mírné svahy jsou ideální právě pro rodiny. Na vrchol vás pohodlně vyvezou expresní čtyřsedačkové lanovky Karlov Ski Express, Myšák s bubinou nebo Roháč Express. Nejmenším jezdcům Ski Aréna nabízí parádní zázemí a program, který je zabaví. Je jedno, jak staré děti máte, pod Pradědem se nikdo nudit nebude. Vyzkoušejte Zi-bob bobovací zónu, dvě skikrosové dráhy, měřenou slalomovou trať, úplně nové hřiště na sněhu nebo snowpark

Je zde dětský park s pohyblivým pásem a prolézačkami ze sněhu. Školení instruktoři se o vaše ratolesti postarají a vy si zatím užijete požitku z lyžování, snowboardu na upravených svazích či upravených běžeckých tras v délce až 80 km. A zatímco se vaše ratolesti baví v dětském koutku nebo v lyžařské škole, vy si můžete užívat po svém. Skikros, Fat bike, měřený slalom, snowpark, posezení jen tak ve dvou ve ski baru na sjezdovce a mnoho dalšího – to vše můžete v Karlově zažít.
 

Zábavné skiparky ve Špindlerově Mlýně

ski areál horní mísečkyMezi nejpopulárnější lyžařská střediska se řadí Špindlerův Mlýn. I tady najdete vyžití pro své nejmenší. Pro děti jsou zde hned dva dětské parky Dětský Ski & Fun Park Svatý Petr a FIS SnowKidz Park Špindlerův Mlýn. A co s dítkem, které se potřebuje lyžování nejprve naučit? Poslouží vám dětský ski park Yellow Point U Hromovky, kde to bude díky profesionálním instruktorům hračka. Učí zde zábavnou formou a váš špuntík si osvojí správnou techniku i pomocí doprovodných programů ve formě soutěží a závodů.

ski areál horní mísečkyNejnovější částí Skiareálu Špindlerův Mlýn je areál Horní Mísečky, který je pro rodiny s dětmi přímo ideální. Zdejší mírná a široká sjezdovka je skvělá nejen pro nejmenší, ale také pro začínající lyžaře a snowboardisty. Všichni si na Mísečkách navíc můžou užít takzvaný funtrack umístěný v horní části, ve kterém jsou vytvořeny nejrůznější boule, vlny, klopené zatáčky a další prvky pro ještě větší zábavu při lyžování. Na vrchol sjezdovky vede nově postavená čtyřsedačková lanovka, díky které se výrazně zkracuje doba odbavení. A k dispozici jsou také tři další vleky ve spodní části sjezdovky. Další atrakcí Horních Míseček je samostatně stojící Burton snowpark umístěný ve slunném svahu, ten se bude líbit zejména starším dětem. Nejrůznější zábavné prvky jsou v něm vymyšleny tak, aby uspokojily jak méně zkušené snowboardisty a lyžaře, tak i ty náročnější. Zhruba v polovině sjezdovky najdete občerstvení.


Dětský lyžařský park ve Ski areálu Bílá

lyžařský dětský park bíláDětský lyžařský park ve Ski areálu Bílá je nejmodernější a nejvybavenější výukové hřiště na Moravě. Park se nachází na jižní straně areálu, kde sluníčko „nikdy nezachází“. K dispozici jsou zde super technologie zaručující komfort a bezpečnost při lyžování a snowboardingu. Samozřejmostí je 100% umělé zasněžování parku. Dva pojízdné koberce nabídnou pohodlí dětem od 2 let, provazový a talířový vlek umožní skvělý zážitek i těm starším. Nejmenší, kteří na své první lyžařské krůčky teprve čekají, s radostí využijí trampolínu, houpačky nebo dětský domeček. Profesionální, ale i osobní a přátelský přístup instruktorů nabídne každému výuku přizpůsobenou podle stáří a dovedností.
 

Dětský park ve Skiareálu Šachty

Dětský park ve Skiareálu ŠachtyDětský lyžařský park Yellow Point ve Skiareálu Šachty je koncipován jako samostatná zóna v části areálu Petruškovy vrchy. Pro maximální bezpečnost a pohodu je oddělen od ostatních sjezdových tratí a nabízí zázemí přímo u dojezdu. Dětský park garantuje kvalitní dětskou lyžařskou a snowboardovou výuku zábavnou formou s profesionálními instruktory pomocí doprovodných programů ve formě soutěží a závodů. Plocha se denně upravuje pro zajištění bezpečné výuky dětí a začátečníků. Pro děti slouží i lyžařský kolotoč, provázkové vleky a cvičné loučky (O2 Extra Dětský Park).
Skiareál Bílá v Beskydech

Skiareál Bílá v Beskydech

Ski areál Bílá v Beskydech se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Ski region Bílá, zahrnující také Skiareál Mezivodí, nabízí osm sjezdovek a sedačkovou lanovku v areálu v Bílé a čtyři sjezdovky v Mezivodí.

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Oblíbené lyžařské středisko v malebné jesenické oblasti se pyšní 12 km upravovaných sjezdovek, největším lyžařským areálem pro večerní lyžování v regionu a spoustou atrakcí pro malé i dospělé. Na své si přijdou také příznivci běžeckého lyžování – okolí nabízí 80 km tratí s různými profily.

Skiareál Šachty – Vysoké nad Jizerou

Skiareál Šachty – Vysoké nad Jizerou

Moderní rodinný skiareál leží na okraji městečka Vysoké nad Jizerou. Zdejší terény potěší začínající, ale i náročnější lyžaře a snowboardisty.

Ski areál Čertova hora v Harrachově

Ski areál Čertova hora v Harrachově

Sportovní areál Harrachov je jedno z nejkrásnějších míst zimních sportů. Lyžování na Čertově hoře je vhodné pro všechny generace. Kromě sjezdových tratí nabízí Harrachov také ideální podmínky pro lyžaře – běžce a lyžařskou turistiku všech stupňů náročnosti. Je také známým místem skokanských soutěží.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Snowparky ve Špindlerově Mlýně

Snowparky ve Špindlerově Mlýně

Možnost vyletět do vzduchu, mít pocit volnosti a ještě mnohem více to umožňují snowparky ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. V oblíbeném krkonošském středisku najdete hned dva snowparky různých obtížností – na Horních Mísečkách a na Hromovce. V provozu bývají od ledna.

Dětský lyžařský park ve Ski areálu Bílá

Dětský lyžařský park ve Ski areálu Bílá

Dětský lyžařský park ve Ski areálu Bílá je nejmodernější a nejvybavenější výukové hřiště na Moravě. K dispozici máme super technologie zaručující komfort a bezpečnost při lyžování a snowboardingu.

Další aktuality

50 tipů, kam vyrazit na běžky

Letošní sezóna je, jak se zdá, běžkařům nakloněná a paní Zima ukazuje milovníkům bílé stopy vlídnou tvář – na horách připadl nový sníh a teploty se drží pod bodem mrazu. Tento rok se sněhové nadílky dostalo i níže položeným místům, záleží už tedy jen na tom, jak jsou v které oblasti upraveny stopy. Projeďte se zasněženou přírodou – na upravených tratích si zaběžkujete na vrcholech Krkonoš, Jeseníků, Jizerských hor, Krušných hor a dalších oblastech. V níže položených místech sice bude nutné stopu prošlápnout, ale nevšední pohledy na místa, která obvykle sníh nepokrývá, určitě stojí za to. Nechejte se inspirovat běžkařskými tipy Kudy z nudy!
Zimní sporty

Kam na lyže v Česku? Vyberte si z nejlepších tuzemských sjezdovek

Patříte k milovníkům sjezdového lyžování a hledáte tipy na ty nelepší sjezdovky u nás? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, která vám nabídnou nejdelší sjezdovky a nejlépe vybavená střediska. Vybírat můžete ze ski areálů v Krkonoších, na Šumavě, v Jeseníkách, Beskydech a na dalších místech v našich horách, kde leží aktuálně nejvíce sněhu. Užijte si skvělé lyžování!
Zimní sporty

Zima a sníh je tu! 100 tipů, kam se vydat na lyže z celého Česka

Rádi lyžujete a při jízdě na upravených sjezdovkách jste ve svém živlu? Připravili jsme pro vás 100 tipů na nejlepší z českých a moravských skiareálů. Užijte si zimní sporty, upravené sjezdovky a řadu zábavných aktivit pro milovníky zimních sportů. Nabídka zahrnuje velké i malé skiareály v Krkonoších, Jizerkách, Orlických horách, Jeseníkách, Beskydech, Šumavě a Krušných horách, skvělé vleky najdete i na Vysočině či ve Středních Čechách. Aktuální otevírací dobu a rozsah otevřených sjezdovek si vždy raději zkontrolujte na webových stránkách provozovatele.
Zimní sporty

Výlety v bílé stopě aneb na běžkách méně známými hřebenovkami

Když se zima vydaří a napadne dostatek sněhu, vyrazí všichni milovníci bílé stopy na výlet. A většinou si vybírají notoricky známá pohoří, jako jsou Krkonoše, Jizerky, Jeseníky nebo Beskydy. Přitom však existuje řada dalších neméně zajímavých míst, která vás okouzlí nádhernými výhledy, krásnou přírodou a hlavně tím, že zde nepotkáte davy dalších lidí. Proč jezdit do přeplněných středisek, když je dostatek sněhu jinde? Vyzkoušejte jízdu hřebenem Jestřebích a Javořích hor, klid a samotu Novohradských hor, Hřebenovku v Orlických horách anebo osamělé Smrčiny či Rychlebské hory.
Zimní sporty

Poprvé v bílé stopě? Inspirace, kam na běžky pro začátečníky

Běžky a běžkařské trasy se u nás těší velké oblibě a jejich popularita roste i v poslední době, kdy lidé vyhledávají zdravý pohyb na čerstvém vzduchu. Do bílé stopy se tak dostávají lyžaři s menšími zkušenostmi, kteří hledají vhodné terény, kde by si mohli zalyžovat bez toho, aniž by složitě zdolávali svažité kopce cestou vzhůru a poté zas dojížděli do cíle obaleni sněhem a se spoustou modřin. Kudy z nudy připravilo pro ty, kteří se necítí na horské túry po hřebenech, pohodové tipy na výlety v bílé stopě krajinou okolo vodních toků, přes bílé pláně a klidné úseky běžkařských magistrál. Stačí si vybrat, a pak už vzhůru do stopy!
Zimní sporty

10 tipů na lyžařská střediska, kde už se lyžuje

Nynější na sníh bohaté počasí přeje lyžařům! V pátek 1. nebo o víkendu 2. a 3. prosince 2023 se na mnoha místech rozjedou poprvé vleky a začne tak nová lyžařská sezóna. Kam všude je možné vyrazit s lyžemi či snowboardem na kopec vám přinášíme v přehledu ski areálů, které vám mnohdy navíc nabídnou levnější předsezónní permanentku. Užijte si první lyžování bez front a za příjemnou cenu!
Zimní sporty

Projeďte se po některé z běžkařských magistrál

Patříte k milovníkům běhu na lyžích? Pak se vám určitě bude hodit náš přehled běžkařských magistrál v Česku. Vedou obvykle po hlavním hřebenu hor, jsou skvěle upraveny a jízda po nich je tak krásným zážitkem. Vydejte se v bílé stopě napříč českými a moravskými horami!
Zimní sporty

Deset závodů, při kterých se v zimě proběhnete na běžkách

Ačkoli se předem dá jen velmi těžko odhadnout jak bohatá na sníh bude nadcházející zima, pořadatelé běžkařských závodů mají termíny oblíbených závodů připravené. Pro milovníky bílé stopy připravilo Kudy z nudy přehled největších amatérských závodů u nás, které se konají pod záštitou SkiTour a Stopa pro život, našich dvou největších pořadatelů zimních závodů pro veřejnost. Těšit se můžete například na krušnohorské závody Karlův běh či Krušnohorská třicítka, jesenický maraton JelyMan, Jilemnickou 50 i nejobtížnější závod Krkonošskou 70.
Zimní sporty