Úvod > Aktuality > Muzeum v Chebu se připravuje na otevření
Muzeum v Chebu se připravuje na otevření
"> "> "> ">

Muzeum v Chebu se připravuje na otevření

Vydáno 24. května 2020 Kultura
Po dlouhotrvající rekonstrukci, kvůli níž byla muzejní expozice pro veřejnost více než rok uzavřena, se Muzeum Cheb připravuje na své otevření. V rámci rekonstrukce, která se týkala obou budov muzea – expozice v Pachelbelově domě a ředitelství v Müllerově domě, došlo k výměně topného systému a elektroinstalace a novým rozvodům datových sítí s cílem zlepšit podmínky pro provoz i návštěvníky muzea. K otevření budovy by mělo dojít na přelomu května a června 2020.
muzeum chebPo výmalbě místností v Pachelbelově domě nyní probíhá jejich úklid a postupná reinstalace sbírkových předmětů. Návštěvníci muzea po jeho otevření uvidí expoziční instalaci ve stejné podobě jako před rekonstrukcí s výjimkou dvou místností. Jeden ze sálů expozice novějších dějin bude nově věnován etnografii Chebska a kamnům W. Russe, která by v tomto prostoru měla být po právě probíhajícím restaurování postavena na podzim.

Další novinkou bude zpřístupnění nové místnosti Valdštejnského okruhu, která dosud sloužila jako depozitář a již si mnozí Chebané pamatují jako městskou obřadní síň. V rámci nové instalace v ní bude umístěn Valdštejnův kůň spolu s dalšími exponáty k tématu Albrechta z Valdštejna a třicetileté války.

muzeum chebI přesto, že muzea, stejně jako ostatní kulturní instituce, zasáhla opatření související s pandemií koronaviru, v chebském muzeu doufají, že se nově zrekonstruovaná expozice bude moci co nejdříve představit návštěvníkům. Muzejnící předpokládají, že se tak stane už v úterý 26. května 2020. Je však nutné počítat s tím, že prohlídky budou doprovázet taková hygienická a organizační opatření, která ochrání zdraví příchozích i zaměstnanců muzea.
Pachelbelův dům - krajské muzeum Cheb

Pachelbelův dům - krajské muzeum Cheb

Muzeum města Chebu, které patří mezi nejstarší regionální muzea v Čechách bylo otevřeno roku 1874 v bývalém Městském domě, jednom z nejstarších měšťanských domů na chebském náměstí, který bývá po nejznámějším ze svých majitelů označován také jako Pachelbelův dům.

Další aktuality

15.7.
2020
Poutní místo Skoky ožije tradiční poutí

Poutní místo Skoky ožije tradiční poutí

Západočeské lázně | Památky
10.7.
2020
Pojeďte na výlet do Kyselky - zaveze vás tam prádzninový speciál

Pojeďte na výlet do Kyselky - zaveze vás tam prádzninový speciál

Západočeské lázně | Lázně a wellness
5.7.
2020
Známé i neznámé vyhlídky na Ohři

Známé i neznámé vyhlídky na Ohři

Západočeské lázně | Příroda