!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou zůstává pro veřejnost otevřeno

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou zůstává pro veřejnost otevřeno

Vydáno 11. března 2020 Kultura
Aktualizováno 12.3.2020: s ohledem na nová omezení v souvislosti s koronavirem dochází s účinností od 13.3.2020 k uzavření muzea pro veřejnost, včetně všech plánovaných akcí.
Muzeum skla a bižuterieZavření muzeí týká jen případů, kdy by se najednou sešlo 100 lidí, což se v jabloneckém Muzeum skla a bižuterie nestává. Opatření se tak dotkne pouze nejbližších jednorázových akcí. Například zpřístupnění výstavy Glass Works proběhne bez avizované vernisáže 19. března, která se ruší. Pro přednášku Jablonecká medailérská škola a její kořeny, plánovanou na úterý 24. března, stanoví muzeum náhradní termín.

Nekonečný příběh bižuterie byla doplněna o unikátní soubor historických šperků a oděvních doplňků ze sbírky Waldes, z nichž některé jsou staré téměř tři tísíce let. Sbírka prezentuje historický vývoj zdobení člověka a ukazuje pradávné spojení účelu a krásy. Exkluzivní šperky a doplňky jsou uspořádané podle jednotlivých evropských uměleckých stylů od doby železné po secesi.

Muzeum skla a bižuterieExpozice byla také obohacena o stovky nových exponátů, interaktivních prvků a dalších zajímavostí. Rozšířena kolekce knoflíků obsahuje přes 2000 jedinečných vzorů. Muzeum dalo také více prostoru bižuterii z plastu a dřeva a vystavuje i v minulosti populární céčka a korálkové závěsy. Současně muzeum vytvořilo také efektní akvárium se svítícími perličkovými rybičkami nebo peep show — tříminutovou smyčku nejpovedenějších kalendářů někdejšího Jablonexu.

Muzeum je otevřené denně mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodin, vstupné stojí 80 Kč, pro děti 50 Kč.
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada - České sklo sedmi století. Vydejte se za třpytivou krásou!

Další aktuality

21.3.
2020
Muzejní krystal v Jablonci je dokončen

Muzejní krystal v Jablonci je dokončen

Českolipsko a Jizerské hory | Kultura
27.2.
2020
Tajemná Indonésie vás překvapí v libereckém Babylonu

Tajemná Indonésie vás překvapí v libereckém Babylonu

Českolipsko a Jizerské hory | Kultura
7.1.
2020
Nenechte si ujít velkou módní show v Jablonci

Nenechte si ujít velkou módní show v Jablonci

Českolipsko a Jizerské hory | Kultura