Úvod > Aktuality > Muzeum Čtyřlístku najdete nově na zámku v Doksech

Muzeum Čtyřlístku najdete nově na zámku v Doksech

Vydáno 20. prosince 2019 Kultura
V neděli 22. prosince 2019 se na zámku v Doksech otevře Muzeum Čtyřlístku. Do částečně zrekonstruovaného zámku se přestěhovalo z půdy bývalé knihovny v Doksech. Milovníci komiksových příběhů autora Jaroslava Němečka se tak mohou těšit na své oblíbené hrdiny - Fifinku, Myšpulína, Bobíka a Pinďu v nové expozici.
čtyřlístekJen těžko by se hledal člověk, který nezná Čtyřlístek - komiksové příběhy čtyř zvířátek fenky Fifinky, kocoura Myšpulína, zajíce Pindi a prasátka Bobíka vychází již neuvěřitelných 42 let. Předobrazem čtyřlístkovských Třeskoprsk se staly právě Doksy, kde má autor kreseb Čtyřlístku, Jaroslav Němeček, chalupu. Podílel se také na vzniku Muzea Čtyřlístku, které se veřejnosti otevřelo v roce 2011 na půdě bývalé knihovny v Doksech. Zámecké prostory, kam se Muzeum Čtyřlístku nyní přestěhovalo, jsou pro návštěvníky přístupnější a dávají muzeu možnosti dalšího rozvoje.

ČtyřlístekNávštěvníci se v muzeu seznámí s genezí fenoménu Čtyřlístek od jeho vzniku, počátečních rozpaků až po současný ohromný boom. Samozřejmě nechybí panel informující o jeho autorovi Jaroslavu Němečkovi. Novinkou je celá sbírka Čtyřlístků od prvního do posledního, což je dneska už 670 čísel, takže děti budou mít možnost si je opatrně prolistovat. Najdete zde také i interaktivní prvky a dozvíte se také, jak vzniká komiks. Expozice muzea je zatím v jednom velkém sále, postupně by se měla rozšířit až na sedm místností. V jedné z nich by měla být Myšpulínova laboratoř, v dalších Fifinčina kuchyň, strašidelný les, ale také třeba čtyřlístkovské kino pro děti.

Muzeum se poprvé otevře v neděli 22. prosince 2019 v 16:00 hodin. Kromě muzea bude možné od léta 2020 navštívit i zámek samotný, který turistům nově nabídne prohlídkový okruh. Zámek prochází postupnou celkovou obnovou již od roku 2015.
Muzeum Čtyřlístku v Doksech - na výlet s Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou

Muzeum Čtyřlístku v Doksech - na výlet s Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou

Máte rádi komiksové postavičky z kresleného seriálu Čtyřlístek? Pak navštivte Muzeum Čtyřlístek v Doksech, kde se dozvíte, jak tento komiks krůček po krůčku vznikal. S Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou se zde setkáte téměř v životní velikosti.

Další aktuality

7.1.
2020
Nenechte si ujít velkou módní show v Jablonci

Nenechte si ujít velkou módní show v Jablonci

Českolipsko a Jizerské hory | Kultura
13.12.
2019
Užijte si sklářskou poetiku v Jablonci nad Nisou

Užijte si sklářskou poetiku v Jablonci nad Nisou

Českolipsko a Jizerské hory | Kultura