Úvod > Aktuality > Motýli v trójské Botanické zahradě zkráší po celý měsíc Fatu Morganu!
Motýli v trójské Botanické zahradě zkráší po celý měsíc Fatu Morganu!
"> "> Motýli v Botanické "> Motýli v trójské Botanické zahrade zkrášlili Fatu Morganu "> Tropictí motýly pocházejí z anglického Stratfordu nad Avonou "> Uvidíte hned 12 druhu motýlu, které dosud v Botanické zahrade hlavního mesta Prahy nebyli k videní "> Nejvetším zážitkem je sledování líhnutí motýlu z kukel
Příroda

Motýli v trójské Botanické zahradě zkráší po celý měsíc Fatu Morganu!

  • Vydáno2. dubna 2017
Jako každý rok pořádá Botanická zahrada hl. m. Prahy výstavu tropických motýlů, takže i letos máte možnost obdivovat lehkost a kouzlo těchto zástupců hmyzu. Staňte se svědky jejich zrození a vzdušných tanců. Zároveň se vám odhalí mnohá tajemství z jejich života. K vidění budou zejména americké druhy včetně několika novinek, které ještě ve skleníku Fata Morgana nebyly, například druh Greta oto s neobvyklými průsvitnými křídly. Motýli svou krásou okouzlí nejen dospělé, ale rozzáří oči zejména dětem, pro které jsou motýli synonymem pohádkových kouzel a lesních víl. Výstava začíná 4. dubna a potrvá až do 8. května 2017. Navštívit ji můžete od 9 do 18 hodin denně kromě pondělků 10. a 24. dubna, kdy bude skleník uzavřen.
Tropičtí martináči, otakárci a babočky pocházejí z anglického Stratfordu nad Avonou, kde se „vyrábějí" v tamní motýlí farmě vzdálené zhruba 200 km od Londýna. Uvidíte několik druhů motýlů.

Opět budou velkou atrakcí ptakokřídelci, kteří patří mezi největší denní motýly světa. Jedná se o vzácné druhy, ale díky motýlí farmě je můžete vidět i v Praze. V letošním roce se organizátoři při výběru motýlů zaměřili zejména na druhy žijící v Americe, ale chybět nebude ani oblíbený Attacus atlas, noční motýl s největší plochou křídel na světě pocházející z jihovýchodní Asie. Výstava v trojské botanické zahradě představí na 50 druhů motýlů, kteří se budou postupně líhnout ze 4500 kukel.

Létající drahokamy můžete vidět kromě pondělí každý den v týdnu, v dubnu je otevřeno od 9 do 18 a v květnu do 19 hodin.
Geologická stezka v Praze

Geologická stezka v Praze

Vydejte se na cestu, při které můžete obdivovat tropickou přírodu ve skleníku Fata Morgana, prozkoumejte Asijskou zahradu a nechte se uchvátit Mexickou pouští, v jejíž expozici naleznete Zkamenělý les.

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.