Úvod > Aktuality > Miroslav o víkendu provoní meruňky
Miroslav o víkendu provoní meruňky
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Miroslav o víkendu provoní meruňky

  • Vydáno11. července 2022
Od 15. do 17. července 2022 proběhne v Miroslavi největší místní kulturní akce – Meruňkobraní s jarmarkem u Floriána. Letos již 31. ročník akce nabídne nákupy všeho druhu, ukázky lidových řemesel, průvod v dobových kostýmech, soutěž v požárním sportu, koncerty a mnoho dalšího.

Neláká vás exotika a raději rovnou vsadíte na domácí laskominy? Pak se v sobotu 16. července vypravte do Miroslavi na Meruňkobraní.

Klání o titul Knedlíkového krále a vyhlášení soutěží o meruňku roku a nejlepší meruňkovici sice je na programu zařazeno až od 15:30, ale předtím si během celého dne užijete historický průvod městem s kněžnou Miroslavou, prohlídky zámku, jarmark, módní přehlídku, pro děti je nachystán skákací hrad, malování na obličej, soutěže a jízdy turistickým vláčkem. Od 12 hodin bude probíhat spanilá jízda traktorů a dětská show Honzy Krejčíka na hlavním podiu v zámeckém parku. Zámek bude otevřený od 10 do 17 hodin pro volné prohlídky bez průvodce. Ve 14:30 se pod zámkem strhne bitva z období třicetileté války.
 

Ultralighty, veteráni a hudební program

Meruňkové knedlíkyMeruňkové speciality na stovky způsobů samozřejmě doplní i pečená selata, několik druhů piva a ochutnávky vín místních vinařů. Meruňkobraní provází tradičně slet ultralehkých letadel na na letišti AirCon Miroslav s leteckými ukázkami. Dále si prohlédnete výstavu automobilů, předváděcí jízdy, výstavu zemědělské techniky a traktorových veteránů nebo módní přehlídku. Chybět nebudou ani atrakce pro děti a projížďky turistickým vláčkem.

Také hudební program bude ve velkém stylu: od 17 hodin vystoupí skupina Kamelot na hlavním pódiu v zámeckém parku a ve 20 hodin vypukne Letní noc v areálu letního kina se skupinou Vicomt.

V neděli 17. červenece proběhne slavnostní mše svatá s poděkováním za 800 let od první písemné zmínky o Miroslavi v kostele svatého Petra a Pavla od 9.00 hod. Slouží Mons. Dr. Karel Simandl.

Zámek Miroslav

Zámek Miroslav

Přijďte se podívat na Miroslavský zámek, který se nachází na jižní Moravě cca 28km od Znojma. Zámek nabízí jeden prohlídkový okruh. Návštěvníci si mohou prohlédnout žalářníkův byt, vězení, soudní síň se sklípkovou klenbou a dozví se mnoho zajímavých informací o historii celého zámku.

Národní přírodní památka Miroslavské kopce

Národní přírodní památka Miroslavské kopce

Území Národní přírodní památky Miroslavské kopce se nachází na nejjižnějším cípu Bobravské vrchoviny, v místě jejího přechodu do roviny Dyjskosvrateckého úvalu. Sestává se z několika izolovaných lokalit jižně od města Miroslavi.

Vinařství Hanzel v Miroslavi

Vinařství Hanzel v Miroslavi

Vinařství Hanzel představuje jedinečný koncept propojení tradičního vinařství s moderním hotelovým provozem, který vznikl citlivou rekonstrukcí přilehlých prostor.

Evangelický kostel v Miroslavi

Evangelický kostel v Miroslavi

Kostel Českobratrské církve evangelické – jeden ze dvou miroslavských chrámů – není v pravém slova smyslu dominantou obce přesto, že v rámci města má nezastupitelné postavení.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika