Úvod > Aktuality > Miroslav o víkendu provoní meruňky

Miroslav o víkendu provoní meruňky

Vydáno 15. července 2019 Gurmánská turistika
Již tuto sobotu 20. července 2019 proběhne v Miroslavi největší místní kulturní akce - Meruňkobraní s jarmarkem u Floriána. Letos již 30. ročník akce nabídne nákupy všeho druhu, ukázky lidových řemesel, průvod v dobových kostýmech, soutěž v požárním sportu, koncerty a mnoho dalšího.

Neláká vás exotika a raději rovnou vsadíte na domácí laskominy? Pak se v sobotu 20. července vypravte do Miroslavi na Meruňkobraní.

Klání o titul Knedlíkového krále a vyhlášení soutěží o meruňku roku a nejlepší meruňkovici sice je na programu zařazeno až od 16 hodin, ale předtím si během celého dne užijete historický průvod městem s kněžnou Miroslavou, prohlídky zámku, jarmark, módní přehlídku a výstavu traktorů, pro děti je nachystán skákací hrad, malování na obličej, soutěže a jízdy turistickým vláčkem. Od 12 hodin budou probíhat ukázky sokolnictví, výcviku mušketýrů a pikenýrů u zámku. Zámek bude otevřený od 10 do 17 hodin pro volné prohlídky bez průvodce. Ve 14 hodin se pod zámkem strhne bitva z období třicetileté války.
 

Ultralighty, veteráni a hudební program

Meruňkové knedlíkyMeruňkové speciality na stovky způsobů samozřejmě doplní i pečená selata, několik druhů piva a ochutnávky vín místních vinařů. Meruňkobraní provází tradičně slet ultralehkých letadel na na letišti AirCon Miroslav s leteckými ukázkami. Dále si prohlédnete výstavu automobilů, předváděcí jízdy, výstavu zemědělské techniky a traktorových veteránů nebo módní přehlídku. Chybět nebudou ani atrakce pro děti a projížďky turistickým vláčkem.

Také hudební program bude ve velkém stylu: od 16:30 hodin vystoupí Ilona Csáková se skupinou. Potom bude hrát Cimbálová muzika Denár. Koncert barokní hudby se uskuteční od 18:00 hodin (na zámku nebo v evang. kostele). Večer pak proběhne od 20:00 hodin Velká letní noc v letním kině se skupinami Nazareth, Argema, Rockopera Praha a Monroe.

Národní přírodní památka Miroslavské kopce

Národní přírodní památka Miroslavské kopce

Území Národní přírodní památky Miroslavské kopce se nachází na nejjižnějším cípu Bobravské vrchoviny, v místě jejího přechodu do roviny Dyjskosvrateckého úvalu. Sestává se z několika izolovaných lokalit jižně od města Miroslavi.

Evangelický kostel v Miroslavi

Evangelický kostel v Miroslavi

Kostel Českobratrské církve evangelické – jeden ze dvou miroslavských chrámů – není v pravém slova smyslu dominantou obce přesto, že v rámci města má nezastupitelné postavení.

Vinařství Hanzel v Miroslavi

Vinařství Hanzel v Miroslavi

Vinařství Hanzel představuje jedinečný koncept propojení tradičního vinařství s moderním hotelovým provozem, který vznikl citlivou rekonstrukcí přilehlých prostor.

Zámek Miroslav

Zámek Miroslav

Nově zrekonstruovaný zámek Miroslav, který leží v úrodné krajině uprostřed obce Miroslav na jižní Moravě. Podle pověsti byl vybudován dcerou českého vévody kněžnou Miroslavou kolem roku 912, původně jako vodní tvrz na malé skále uprostřed bažin. První písemná zmínka o tvrzi se datuje k roku 1387.