Úvod > Aktuality > Ministerstvo financí chystá na státní svátek den otevřených dveří
Ministerstvo financí chystá na státní svátek den otevřených dveří
">
Zážitky

Ministerstvo financí chystá na státní svátek den otevřených dveří

  • Vydáno24. září 2021
V rámci oslav státního svátku otevře své brány veřejnosti také Ministerstvo financí. Návštěvníci uvidí historické prostory bývalého kláštera bosých karmelitánek z roku 1655 i moderní trakt z roku 1928 podle architektů Františka Roitha a Karla Pecánka. Zpřístupněna bude pracovna ministryně i hlavní zasedací místnost pro tiskové konference, kašna se stěnou z krápníkových zkamenělin či bývalá pracovna abatyše s unikátním malovaným kazetovým stropem.
Ministerstvo financí ČRNa státní svátek 28. září 2021 proběhne netradiční den otevřených dveří Ministerstva financí. Samozřejmostí bude bohatý doprovodný program.  V přilehlých Vojanových sadech se veřejnost seznámí se světově proslulými cvičenými psy Celní správy z výcvikového centra v Heřmanicích, zabavenými padělky a pašovaným zbožím nebo instruktory sebeobrany. Uvidíte také kuriózní předměty propadlé do vlastnictví státu z trestné činnosti.

Stejně jako předminulý rok si můžete zarezervovat termín prohlídky. Na prohlídky startující v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 se můžete registrovat předem a vyhnete se tak riziku čekání. Rezervace na tyto prohlídky „v celou“ provádějte prostřednictvím emailu dod@mfcr.cz. Do e-mailu prosím uveďte své jméno, příjmení, čas vybrané prohlídky a počet osob. Ostatní termíny jsou přístupné bez rezervace. Komentované prohlídky budou probíhat v intervalech 15 minut. 

Program proběhne 28. 9. 2018, od 9.00 do 17.00 hod na adrese Letenská 15, Praha 1. Vstup je zdarma.
Vojanovy sady v Praze

Vojanovy sady v Praze

Zahrada bývá označována za nejstarší částečně zachovalou zahradu v Praze. Původně byla založena jako klášterní. Obdivovat zde můžete krápníkovou výzdobu kaple sv. Eliáše s nástěnnými malbami či sluneční hodiny ze 17. století.

Clam-Gallasův palác v Praze

Clam-Gallasův palác v Praze

Mohutná budova Clam-Gallasova paláce v Husově ulici na Starém Městě pražském leží na křižovatce důležité středověké spojnice Pražského hradu s centrem Starého Města, zvané též Královská cesta, a prastaré komunikace vedoucí k Vyšehradu.