Úvod > Aktuality > Oktoberfest na Moravě, to je Mikulovské Pivobraní
Oktoberfest na Moravě, to je Mikulovské Pivobraní
"> "> Oktoberfest na Morave, to je Mikulovské Pivobraní "> Pivobraní predstaví ten nejlepší a nejpestrejší výber pivních specialit "> V sobotu 9. srpna máte možnost degustovat více než 60 druhu piv a pivních speciálu
Gurmánská turistika

Oktoberfest na Moravě, to je Mikulovské Pivobraní

  • Vydáno7. srpna 2020
V pátek 7. a v sobotu 8. srpna můžete být v mikulovském amfiteátru svědky toho, jak se z piva stává po boku vína nejoblíbenější nápoj jižní Moravy. Druhý srpnový víkend bude v Mikulově již tradičně patřit oslavě dobrého piva. Letošní jubilejní X. ročník festivalu Mikulovského Pivobraní bude kombinací pivního jarmarku s ochutnávkami a odpoledními rockovými koncerty s hvězdami domácí i slovenské hudební scény.

pivoI když může titulek na první pohled působit jako dobrý vtip, letos se už podesáté můžete sami přesvědčit, že Mikulovské pivobraní – takový Oktoberfest "v menším", najdete i na jižní Moravě. V nádherném prostředí mikulovského amfiteátru, obklopeném vinicemi, máte 7. a 8. srpna možnost degustovat více než 120 druhů piv a pivních speciálů od pětatřiceti českých a moravských minipivovarů.

Brány Mikulovského Pivobraní se v pátek otevřou od 14 hodin a bude se točit velké množství tradičních i těch méně tradičních piv především od menších rodinných pivovarů ze všech koutů ČR. Pro návštěvníky-degustátory opětovně bude nabídnuta "dvoutinka" – speciální památkový pivní krýgl o objemu 0,2 l, do kterého si můžete zakoupit a ochutnat ještě více druhů točených stylových pivních delikates! V sobotu 8. srpna bude otevřeno od 12 hodin.

ACDCPrvním hostem na hudebním pódiu bude v pátek pražská punková čtveřice Maniac. Diváky pobaví svým hodinovým vystoupením, ve kterém Vám představí svou vlastní tvorbu – barvitý energický pop punk s prvky elektronické hudby. Jádro kapely tvoří bratrská dvojice Psycho a Ruszty. Další interpretkou bude populární punková stálice ze slovenské Nitry Horkyže Slíže. Bez nadsázky se dá říct, že jsou HS populárnější v Česku než ve své domovině. Po nich přijdou na řadu zlínští Street69, No Control, Limetall, Walda Gang a De Bill Heads.

V sobotu se těšte na Easy Line, Komunál, Doga, Anacreon, Gate CrasherHämatom z Německa a Kiss Forever Band z Maďarska.
 

Pivní soutěže, zápas v kečupu a největší pivní břich

PivoO zábavu se postará bohatý doprovodný program s pivními soutěžemi, závody v pití piva na různé způsoby a hry. Namátkou zmiňujeme tradiční miss mokré tričko, zápasy v kečupu nebo soutěž o titul největšího pivního břicha. Nebude chybět ani soutěž o nejrychlejší vypití piva "na ex". Labužníci si přijdou na své při pojídání grilovaných specialit všeho druhu. Vše zakončí večerní ohňostroj speciálně sestavený pro Mikulovské Pivobraní.

Vstupné na festival bude opětovně rozděleno. Symbolické vstupné na pivní jarmark ve výši 150 Kč je jistě dobrá zpráva pro všechny milovníky piva. Vstupenky na rockový koncert včetně vstupu na pivní jarmark můžete zakoupit za 550 Kč (sobota) či 450 Kč (pátek). Dvoudenní lístek pro 1 osobu (pivní jarmark + koncerty) je za 750 Kč. Vstupenky jsou v prodeji pouze na webu Mikulovského Pivobraní a přijdou vám jen v elektronické podobě do e-mailu. Nemusíte si je tisknout, stačí je mít uloženy v mobilu.

Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava

V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika