Úvod > Aktuality > Oktoberfest na Moravě, to je Mikulovské Pivobraní
Gurmánská turistika

Oktoberfest na Moravě, to je Mikulovské Pivobraní

  • Vydáno7. srpna 2020
V pátek 7. a v sobotu 8. srpna můžete být v mikulovském amfiteátru svědky toho, jak se z piva stává po boku vína nejoblíbenější nápoj jižní Moravy. Druhý srpnový víkend bude v Mikulově již tradičně patřit oslavě dobrého piva. Letošní jubilejní X. ročník festivalu Mikulovského Pivobraní bude kombinací pivního jarmarku s ochutnávkami a odpoledními rockovými koncerty s hvězdami domácí i slovenské hudební scény.

pivoI když může titulek na první pohled působit jako dobrý vtip, letos se už podesáté můžete sami přesvědčit, že Mikulovské pivobraní – takový Oktoberfest "v menším", najdete i na jižní Moravě. V nádherném prostředí mikulovského amfiteátru, obklopeném vinicemi, máte 7. a 8. srpna možnost degustovat více než 120 druhů piv a pivních speciálů od pětatřiceti českých a moravských minipivovarů.

Brány Mikulovského Pivobraní se v pátek otevřou od 14 hodin a bude se točit velké množství tradičních i těch méně tradičních piv především od menších rodinných pivovarů ze všech koutů ČR. Pro návštěvníky-degustátory opětovně bude nabídnuta "dvoutinka" – speciální památkový pivní krýgl o objemu 0,2 l, do kterého si můžete zakoupit a ochutnat ještě více druhů točených stylových pivních delikates! V sobotu 8. srpna bude otevřeno od 12 hodin.

ACDCPrvním hostem na hudebním pódiu bude v pátek pražská punková čtveřice Maniac. Diváky pobaví svým hodinovým vystoupením, ve kterém Vám představí svou vlastní tvorbu – barvitý energický pop punk s prvky elektronické hudby. Jádro kapely tvoří bratrská dvojice Psycho a Ruszty. Další interpretkou bude populární punková stálice ze slovenské Nitry Horkyže Slíže. Bez nadsázky se dá říct, že jsou HS populárnější v Česku než ve své domovině. Po nich přijdou na řadu zlínští Street69, No Control, Limetall, Walda Gang a De Bill Heads.

V sobotu se těšte na Easy Line, Komunál, Doga, Anacreon, Gate CrasherHämatom z Německa a Kiss Forever Band z Maďarska.
 

Pivní soutěže, zápas v kečupu a největší pivní břich

PivoO zábavu se postará bohatý doprovodný program s pivními soutěžemi, závody v pití piva na různé způsoby a hry. Namátkou zmiňujeme tradiční miss mokré tričko, zápasy v kečupu nebo soutěž o titul největšího pivního břicha. Nebude chybět ani soutěž o nejrychlejší vypití piva "na ex". Labužníci si přijdou na své při pojídání grilovaných specialit všeho druhu. Vše zakončí večerní ohňostroj speciálně sestavený pro Mikulovské Pivobraní.

Vstupné na festival bude opětovně rozděleno. Symbolické vstupné na pivní jarmark ve výši 150 Kč je jistě dobrá zpráva pro všechny milovníky piva. Vstupenky na rockový koncert včetně vstupu na pivní jarmark můžete zakoupit za 550 Kč (sobota) či 450 Kč (pátek). Dvoudenní lístek pro 1 osobu (pivní jarmark + koncerty) je za 750 Kč. Vstupenky jsou v prodeji pouze na webu Mikulovského Pivobraní a přijdou vám jen v elektronické podobě do e-mailu. Nemusíte si je tisknout, stačí je mít uloženy v mobilu.

Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava

V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy.

Další aktuality

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Jihomoravský kraj

Které neobjevené cíle lákají k výletům do Jihomoravského kraje s tradicemi vinařství, památek a lidových tradic? Vyberte si! Cílem skvělého výletu může být zámeček Bohutice s poutním místem a naučnou stezkou nebo zámky Strážnice, Uherčice anebo Rosice. Zavítejte i na řadu dalších dosud neobjevených míst. Navštivte také dvě interaktivní expozice v Institutu Paměti národa Brno – expozice, které vás vtáhnou do příběhu z 2. světové války nebo 50. let 20. století.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Hitlerova dálnice a mosty odnikud nikam: poznejte kuriozity našich silnic

Dálnice a silnice nemusí spojovat města a vesnice, mohou také vést odnikud nikam. Své by o tom mohla vyprávět nedokončená stavba dálnice, která měla protnout Moravu a spojit Vídeň s Vratislaví. Dodnes ji připomíná spousta zajímavých míst: pojďte je prozkoumat s Kudy z nudy.
Jihomoravský kraj | Památky

Rotunda svaté Kateřiny zve na prohlídku

Jedinou zcela dochovanou památkou přemyslovského knížecího hradu ve Znojmě je rotunda sv. Kateřiny, která je jednou z mála dochovaných románských památek u nás. Unikátem této stavby jsou románské malby v jejím interiéru, zobrazující světské motivy z historie i legend rodu Přemyslovců. Malby jsou tak zcela výjimečné v rámci celého románského umění Evropy. Rotunda je otevřena v návštěvnickém režimu v závislosti na aktuálním stavu mikroklimatu v interiéru.
Jihomoravský kraj | Památky

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihomoravském kraji

Letní kempování je skvělá věc. Pro někoho je ideálem dovolená třeba po širákem, pro jiné v luxusních plně vybavených stanech, další hledají pěkné místo pro karavan či obytné auto. Jižní Morava tohle všechno nabízí – můžete si vybrat ze stanování na pláži u vody, v blízkosti památek Lednicko-valtického areálu, nebo na dohled od vinic.
Jihomoravský kraj | Ubytování

Zázrak v Moravském krasu: v jeskyni Jáchymka zahnízdili sokoli – místo je pro turisty uzavřeno

Jeskyně Jáchymka v Moravském krasu se letos stala místem ornitologického zázraku. Poprvé od roku 1957 zde zahnízdil pár sokolů stěhovavých. Protože sokoli jsou velmi choulostiví na rušení lidmi, museli ochránci přírody celou oblast uzavřít. Místo lze obejít, avšak obchůzka není vhodná pro děti ani seniory – vede strmým úbočím. Dopřejme sokolí rodině potřebný klid. Ochranáři předpokládají uzavření oblasti pravděbodobně do konce června 2024.
Jihomoravský kraj | Příroda

Za vínem se musí přijet aneb kde ochutnat vynikající vína nejen na Moravě

Dnes seženete kvalitní víno prakticky kdekoli a ty tam jsou doby, kdy se vyváželi „Pražáci“ po celých autobusech, aby vypili, co by jinak Moraváci vylili. Všechno se změnilo. Kvalita vína díky novým technologiím stoupla a spolu s ní i poučenost těch, kteří mají rádi dobré víno. Zájezdy za ním se stále dělají, ale důvody už jsou jiné: pít víno přímo tam, kde vznikalo, je totiž daleko mnohem lepší zážitek si otevřít láhev doma u televize.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

50 tipů, kam za folklórem na jižní Moravu

Vydejte se za folklorem, poznejte život našich předků, jejich kulturu a zvyky, osobité podání lidových písní, profesionální hudebníky, tanečníky a zpěváky. Máte vynikající příležitost poznat lidové tradice a folklor. Mnohá města a skanzeny ožívají slavnostmi zvyků a tradic, které kromě kulturního vyžití nabízejí také ochutnávky jídel, ukázky řemesel a prodej řemeslných výrobků. Nabízíme vám i tipy na výlety na méně obvyklá místa.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Vranovská přehrada letos slaví 90 let od svého napuštění

Vranovská přehrada na řece Dyji v Jihomoravském kraji letos slaví 90 let od svého napuštění! Za téměř století se stala vyhledávanou turistickou destinací, místem provozování vodních sportů a kromě toho je důležitou vodohodpodářskou stavbou, která slouží pro výrobu elektrické energie i jako protipovodnová ochrana. Destinační společnost ZnojmoRegion připravila v rámci oslav kulatého výročí řadu akcí, výstav, přednášek a exkurzí do míst, kam se běžně nechodí. Akce se budou konat po celou sezónu, tedy od května do října 2024.
Jihomoravský kraj | Příroda