Úvod > Aktuality > Oktoberfest na Moravě, to je Mikulovské Pivobraní

Oktoberfest na Moravě, to je Mikulovské Pivobraní

Vydáno 8. srpna 2019 Gurmánská turistika
V pátek 9. a v sobotu 10. srpna můžete být v mikulovském amfiteátru svědky toho, jak se z piva stává po boku vína nejoblíbenější nápoj jižní Moravy. Druhý srpnový víkend bude v Mikulově již tradičně patřit oslavě dobrého piva. Letošní IX. ročník festivalu Mikulovského Pivobraní bude kombinací pivního jarmarku s ochutnávkami a odpoledními rockovými koncerty s hvězdami domácí i slovenské hudební scény.

PivoI když může titulek na první pohled působit jako dobrý vtip, letos se už podeváté můžete sami přesvědčit, že Mikulovské pivobraní - takový Oktoberfest "v menším", najdete i na jižní Moravě. V nádherném prostředí mikulovského amfiteátru, obklopeném vinicemi, máte 9. a 10. srpna možnost degustovat více než 120 druhů piv a pivních speciálů od pětatřiceti českých a moravských minipivovarů.

Brány Mikulovského Pivobraní se v pátek otevřou od 16 hodin a bude se točit velké množství tradičních i těch méně tradičních piv především od menších rodinných pivovarů ze všech koutů ČR. Pro návštěvníky-degustátory opětovně bude nabídnuta "dvoutinka" – speciální památkový pivní krýgl o objemu 0,2 l, do kterého si můžete zakoupit a ochutnat ještě více druhů točených stylových pivních delikates! V sobotu 10. srpna bude otevřeno od 12 hodin.

ACDCPrvním hostem na hudebním pódiu bude v pátek slovenská kapela Zoči Voči. Můžete se těšit na libozvučnou slovenštinu, která textově doprovází rychlé kytarové party, tvrdé bicí a nechybí ani prvky stylů jako je screamo nebo metalcore. Další interpretkou bude rocková ďáblice Tanja, po ní přijdou na řadu oblíbení Škwoři a nakonec Rammstein Tribude show. V sobotu na pivobraní dorazí Dymytry, Gate Crasher, AC/DC Czech Revival, Traktor, Desmod a Trautenberk.

PivoO zábavu se postará bohatý doprovodný program s pivními soutěžemi, závody v pití piva na různé způsoby a hry. Namátkou zmiňujeme tradiční miss mokré tričko, zápasy v kečupu nebo soutěž o titul největšího pivního břicha. Nebude chybět ani soutěž o nejrychlejší vypití piva "na ex". Labužníci si přijdou na své při pojídání grilovaných specialit všeho druhu. Vše zakončí večerní ohňostroj speciálně sestavený pro Mikulovské Pivobraní.

Vstupné na festival bude opětovně rozděleno. Symbolické vstupné na pivní jarmark ve výši 100 Kč je jistě dobrá zpráva pro všechny milovníky piva. Vstupenky na rockový koncert včetně vstupu na pivní jarmark můžete zakoupit za 500 Kč. Dvoudenní lístek pro 1 osobu (pivní jarmark + koncerty) je za 600 Kč. Dvoudenní lístek jen na pivní jarmark je za 180 Kč. Fyzický prodej lístků probíhá v Turistickém informačním centru v Mikulově a v cestovní kanceláři Travel Club v Břeclavi.

Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava

V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy.

Další aktuality

17.2.
2020
Valtice o víkendu rozveselí vinařský fašank

Valtice o víkendu rozveselí vinařský fašank

Jižní Morava | Gurmánská turistika
15.2.
2020
Do pivovaru Starobrno se můžete podívat i o víkendu

Do pivovaru Starobrno se můžete podívat i o víkendu

Jižní Morava | Gurmánská turistika
12.2.
2020
Vinaři z Popic lákají na degustaci vín Tour de Sklep

Vinaři z Popic lákají na degustaci vín Tour de Sklep

Jižní Morava | Gurmánská turistika