Úvod > Aktuality > Masírováním za váš lepší život
Masírováním za váš lepší život

Masírováním za váš lepší život

  • Vydáno1. dubna 2010
O prospěšnosti masáží nikdo nepochybuje snad už od pravěku. Když vás něco bolí, stisknete si to nebo postiženou část přímo prohnětete. I to je masáž. Podobně se lidé chovají odnepaměti a je dost dobře možné, že právě masírování znamenalo první lékařské zákroky v historii vůbec.
Proč jsou masáže tak příjemné?
Lidský dotek patří neodmyslitelně do naší komunikace. Dítě vnímá zpočátku nejvíce právě díky dotekům a něžné pohlazení zabírá i daleko později. Tyto doteky jsou sice intuitivní, ale s masáží mají společného více, než se zdá. Masáž i hlazení jsou ideální pro relaxaci a ani jedno bychom neměli zanedbávat.
 
K čemu všemu masáž slouží?
Masáže dělá lidstvo už takovou dobu, že se prostě musely specializovat. Jsou třeba čistě relaxační, od dob starých Řeků známe masáže sportovní a východní medicína je velmi úspěšně používá v kombinaci s medikamenty. Někdy může být masáž úspěšnější než samotný lék.
 
Co se děje při masáži?
Člověk má dnes pochopitelně všechno ověřené vědecky, a tak vám můžeme sdělit, co se děje ve vašem těle, když je masírováno. Cílené doteky hledají zatuhlá místa a lymfatické uzliny, čímž je uvolňují a podporují jak krevní, tak lymfatický oběh. To zní pochopitelně nesmírně nudně, a pokud jste zažili třeba aroma masáž, víte, že se toho děje daleko víc.
 
Která masáž je správná?
Není nikde psáno, že ten jediný druh masáže musí být správný. Zde platí podobně jako v jídle – kolik lidí, tolik chutí. A právě tolik je druhů masáží. To, co někomu absolutně nemusí sednout do noty, bude další člověk vynášet do nebe a pochvalovat si, jak mu masér pomohl. Správný druh je tedy ten, který vám vyhovuje.
 
Jak si vybrat masáž a maséra?
Nejsnazší je začít na internetu, abyste si zhruba udělali představu o nabídce (pokud o masírování nevíte vůbec nic, budete překvapeni, čím vším a jak se můžete nechat masírovat). Když vás něco zaujme, rozhoďte sítě a ptejte se kamarádů a známých. Osobní zkušenost s masérem je totiž nezastupitelná.
 
Jak už jsme řekli na začátku, lidé se masírují od úsvitu dějin. Jediné přerušení nastalo v Evropě během středověku, po kterém nám zbyly jen ty březové metličky. Jistá nedůvěra k masážím v našich podmínkách ale panuje na rozdíl od jiných částí světa stále. Proto se nebojte, překonejte ostych a někam si zajdete. Uvidíte, že se budete cítit jako znovuzrození.

Další aktuality

Gastro tipy plné skvělého jídla – maso od českých farmářů, tradiční řeznictví a uzenářství

Znáte to, někdy na vás přijde neodolatelná chuť na pořádný kus masa… v takovou chvíli by se hodil kvalitní steak, dozlatova usmažený řízek nebo šťavnatá kotleta! Naše dnešní tipy nebudou nic pro zastánce vegetariánství, naopak. Zavedeme vás do vyhlášených řeznictví a restaurací, kde buď seženete poctivé suroviny z českých chovů anebo si pochutnáte na výborně připraveném masitém pokrmu.
Gurmánská turistika

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (24.2. – 25.2.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří 2024, Matějská pouť 2024 v Praze, Mezinárodní den průvodců 2024 v Prostějově, Železný kelt/tka 2024, Dětské prohlídky na Hučáku. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (24.2. – 25.2.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Český ples v Obecním domě, Mezinárodní den průvodců 2024 v Praze, Pupp Bál Festival 2024 – Anděl s ďáblem v těle, Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří 2024, Mezinárodní den průvodců v Brně 2024. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

10 tipů na zajímavé stavby architekta Karla Hubáčka

Karel Hubáček, rodák z pražských Nuslí (23. 2. 1924 – 23. 11. 2011), se proslavil zejména stavbou vysílače na Ještědu, za kterou obdržel jako jediný český architekt Perretovu cenu. Dal však osobitou podobu mnoha dalším stavbám, například pražské meteorologické stanici v Libuši nebo kulturnímu domu v Teplicích. Nezapomeňme také dodat, že patřil k zakladatelům slavného ateliéru Sial, který dokázal za normalizace reagovat na nejmodernější evropskou architekturu. Obliba tohoto architekta světového významu, který byl navíc velmi laskavým člověkem, se odráží v hlasování o nejvýznamnější osobnost české architektury, kde Karel Hubáček skončil na čtvrtém místě.
Památky

Výlety na místa známá z legend a pověstí

Prozkoumejte tajemná zákoutí české a moravské krajiny, opředená lidovými pověstmi a legendami, které se dodnes vyprávějí z generace na generaci. Poznejte místa, kde spí udatní rytíři nebo kde čert vyoral velkou brázdu. Prozradíme vám, kudy jezdí kocouří spřežení pana Krčína anebo kde potkat přízraky z umrlčí kaple.
Příroda

Velké manévry: malá kaple, obří kostel a další „stěhovavé“ stavby

Když se mluví o stěhování staveb, většině lidí se vybaví kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Věděli jste ale, že staveb, které změnily své místo, je u nás daleko víc? A některé z nich musely překonat opravdu velké vzdálenosti, jiné byly posunuty o několik metrů... Na výlet po stopách kaplí a kostelů, které původně stály na jiných místech, než stojí dnes, vás zve portál Kudy z nudy.
Památky

Znáte příběhy českých značek?

Portál Kudy z nudy vám pravidelně představuje příběhy nejrůznějších tradičních českých značek. Tak například se dozvíte zajímavosti o firmě Baťa, Thonet, Botas, či Moser, anebo o automobilkách Škoda, Tatra nebo Kaipan. České značky, které prověřil čas anebo ty úplně nové a moderní vám nyní přinášíme v souhrnném přehledu, v němž naleznete všechny dosavadní články z webu Kudy z nudy.
Zážitky

České značky: do lesů, luhů a hájů s Lesy České republiky

Jaký by byl náš život, výlety, prázdniny a dovolené bez lesů? Nuda. Díky lesům máme krásnou krajinu a na Kudy z nudy tisíce fantastických fotografií, lesy nám navíc nabízejí spousty skvělých zážitků. Seznamte se s některými z nich – a také se Státním podnikem Lesy České republiky.
Příroda