Úvod > Aktuality > Masírováním za váš lepší život

Masírováním za váš lepší život

  • Vydáno1. dubna 2010
O prospěšnosti masáží nikdo nepochybuje snad už od pravěku. Když vás něco bolí, stisknete si to nebo postiženou část přímo prohnětete. I to je masáž. Podobně se lidé chovají odnepaměti a je dost dobře možné, že právě masírování znamenalo první lékařské zákroky v historii vůbec.
Proč jsou masáže tak příjemné?
Lidský dotek patří neodmyslitelně do naší komunikace. Dítě vnímá zpočátku nejvíce právě díky dotekům a něžné pohlazení zabírá i daleko později. Tyto doteky jsou sice intuitivní, ale s masáží mají společného více, než se zdá. Masáž i hlazení jsou ideální pro relaxaci a ani jedno bychom neměli zanedbávat.
 
K čemu všemu masáž slouží?
Masáže dělá lidstvo už takovou dobu, že se prostě musely specializovat. Jsou třeba čistě relaxační, od dob starých Řeků známe masáže sportovní a východní medicína je velmi úspěšně používá v kombinaci s medikamenty. Někdy může být masáž úspěšnější než samotný lék.
 
Co se děje při masáži?
Člověk má dnes pochopitelně všechno ověřené vědecky, a tak vám můžeme sdělit, co se děje ve vašem těle, když je masírováno. Cílené doteky hledají zatuhlá místa a lymfatické uzliny, čímž je uvolňují a podporují jak krevní, tak lymfatický oběh. To zní pochopitelně nesmírně nudně, a pokud jste zažili třeba aroma masáž, víte, že se toho děje daleko víc.
 
Která masáž je správná?
Není nikde psáno, že ten jediný druh masáže musí být správný. Zde platí podobně jako v jídle – kolik lidí, tolik chutí. A právě tolik je druhů masáží. To, co někomu absolutně nemusí sednout do noty, bude další člověk vynášet do nebe a pochvalovat si, jak mu masér pomohl. Správný druh je tedy ten, který vám vyhovuje.
 
Jak si vybrat masáž a maséra?
Nejsnazší je začít na internetu, abyste si zhruba udělali představu o nabídce (pokud o masírování nevíte vůbec nic, budete překvapeni, čím vším a jak se můžete nechat masírovat). Když vás něco zaujme, rozhoďte sítě a ptejte se kamarádů a známých. Osobní zkušenost s masérem je totiž nezastupitelná.
 
Jak už jsme řekli na začátku, lidé se masírují od úsvitu dějin. Jediné přerušení nastalo v Evropě během středověku, po kterém nám zbyly jen ty březové metličky. Jistá nedůvěra k masážím v našich podmínkách ale panuje na rozdíl od jiných částí světa stále. Proto se nebojte, překonejte ostych a někam si zajdete. Uvidíte, že se budete cítit jako znovuzrození.