Úvod > Aktuality > Loď na Rašínově nábřeží láká na výstavu Karla Gotta
Loď na Rašínově nábřeží láká na výstavu Karla Gotta
"> ">
Kultura

Loď na Rašínově nábřeží láká na výstavu Karla Gotta

  • Vydáno9. června 2017
Loď BigMedia zakotvila na pražské náplavce na Rašínově nábřeží jen před pár dny a od té doby je v obležení zvědavých Pražanů, turistů a nedočkavých návštěvníků. Poutá i svým názvem "Gott, My Life", který nebyl zvolen náhodou. Výstava mapující Mistrovu hvězdnou kariéru bude na náplavce k vidění až do 30. září.
Karel GottOrganizátoři hledali vhodné místo, které by odpovídalo tak výjimečné, v České republice doposud nevídané expozici. Až je napadlo vytvořit naprosto originální prostory na lodi, která je za tímto účelem přebudována na galerii na vodě. Kotví na pražské náplavce, na Rašínově nábřeží. Ačkoliv již jen nezvyklé galerijní prostory jsou bezesporu velkým lákadlem, samotnou podstatou celé show je jedinečný soubor mnoha desítek exponátů nabízejících pohled na celých šedesát let kariéry hvězdného fenoménu českého popu, Karla Gotta.

Všechny vystavené exponáty tvoří dohromady ucelený soubor, který návštěvníky provede celou kariérou jedenačtyřicátinásobného Slavíka krok po kroku, od samého počátku až po současnost. Díky nejmodernějším technologiím budou doslova vtaženi do jednotlivých etap stoupání jeho hvězdy. Mimo jiné můžete zhlédnout tři desítky videoprojekcí. A u vstupu vás pozdraví Karel Gott prostřednictvím holografické projekce.
 

Fanynka darovala Národnímu muzeu celoživotní sbírku

Gott deskyVýstava je mnohovrstevná. Vypráví příběh Karla Gotta a zároveň sleduje historii česko(slovenské) pop-music. A to ještě očima jeho dlouholeté fanynky, která darovala Národnímu muzeu svou celoživotní sbírku, která čítá bezmála deset tisíc položek, jejíž významnou část na výstavu Národní muzeum zapůjčilo. Perfektním příkladem jsou novinové koláže, které vytvářela: nalepovala tisíce výstřižků na novinové archy po desítky let, a tak uchovala jeho příběh i pro další generace společně s gramofonovými deskami, fotografiemi, dobovými tisky nebo plakáty. Návštěvníci se dále můžou těšit například na ryčku rentgenových desek – přístroj domácí výroby na zapisování zvukových záznamů do rentgenových snímků, které Karel Gott poslouchal koncem 50. let nebo zpěvákovu první vydanou nahrávku na gramodesce a zároveň jednu z posledních šelakových desek Supraphonu, kterou je píseň Až nám bude dvakrát tolik, již natočil s Vlastou Průchovou.
 
Gott oblekyPříjemným bonusem celého projektu je místo zakotvení lodi a také její interiéry. Posezení na palubě, jejíž součástí je rovněž kavárna, s exkluzivním výhledem na Pražský hrad přímo vybízí k relaxaci v celosvětově obdivovaných scenériích české metropole. V prostoru jsou digitální projekce, audio prvky, trojrozměrné objekty, plakáty, fotografie a typografie. Výstupem zpět na palubu se prochází přes obchod s výstavní tématikou. Přes dvojici točitých nautických schodišť je přístup na vyhlídkovou horní palubu na střešní konstrukci části obchodu a kavárny. Ve zmiňované prodejně najdete zboží, které vám bude trvalou upomínkou na ohromující zážitek. Mimo jiné například limitovanou edici nahrávek vydanou partnerem výstavy, společností Supraphon.