Úvod > Aktuality > Liberecký IQpark představuje lidem vědu zábavně, třeba i jak vznikají nanovlákna
Zážitky

Liberecký IQpark představuje lidem vědu zábavně, třeba i jak vznikají nanovlákna

  • Vydáno15. srpna 2010
Interaktivní centrum iQpark je součástí komplexu Centrum Babylon v Liberci. Zahrnuje více několik stovek interaktivních exponátů. Základními požadavky na exponáty jsou interaktivnost, edukativnost, zábavnost a atraktivnost. Jedním z exponátů je unikátní prototyp stroje na výrobu textilií s nanovlákenným povrchem. V průběhu léta každý den v 11:30, 13:30, 15:30 a 17:30 si můžete vyzkoušet výrobu nanovláken na jednoduchém strojku Nanospinner a rovněž pozorovat průmyslovou výrobu nanovláken na nanolabu Nanospider!
Nanovlákno je textilní vlákno s neuvěřitelně malým průměrem, které má vynikající technické vlastnosti. Své uplatnění tak nachází v medicíně, elektronice, automobilovém průmyslu a mnoha dalších průmyslových odvětví. Kromě nanotechnologií na ploše 2000 m² iQpark nabízí možnost experimentovat s dalšími 250 interaktivními exponáty. V iQparku je věda zábava!

První české science centrum iQpark je otevřeno denně, včetně svátků. Průměrná doba prohlídky centra je 1,5 – 3 hodiny. Na únor 2011 iQpark připravuje rozšíření expozic o celá dvě nová podlaží.

Více informací:

iQpark je interaktivním zábavně naučným centrem, které je součástí komplexu Centrum Babylon. Zahrnuje více než sto interaktivních exponátů. Základními požadavky na exponáty jsou interaktivnost, edukativnost, zábavnost a atraktivnost. Věda je zábava!

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl