Úvod > Aktuality > Léto v libereckém iQparku zve do expozice Vodní svět
Léto v libereckém iQparku zve do expozice Vodní svět
"> ">
Zážitky

Léto v libereckém iQparku zve do expozice Vodní svět

  • Vydáno4. srpna 2019
Pojďte bádat, zkoumat a bavit se se svými dětmi do Vodního světa – nové expozice v iQparku v Liberci. Čeká vás mnoho exponátů v nových barvách i tvarech. Expozice se po letošní rekonstrukci změnila doslova k nepoznání, a vy se tak rázem ocitnete v podmořském světě mezi barevnými rybkami a mořskými koníky.
iq parkSrdcem Vodního světa v iQparku, které na jaře 2019 prošlo velkou rekonstrukcí, je velké vodní koryto. Na něm jsou k vidění barevné fontány, Archimédův šroub, mlýnky, stříkačky, turbíny, ale i dvě plavební komory, kterými loďky překonávají rozdílné úrovně hladiny. Dále je zde nejen k pozorování vodní vír nebo bublinky stoupající v kapalině. Zvídavé hlavy mohou bádat podrobněji, jak různé exponáty fungují

Vodní svět iqparkNa jakém principu funguje potápění vyzkoušíte hned na více modelech – na ponorce či karteziánském potapči. Zjistíte tak, zda je jednodušší či obtížnější udržet se ve vodě s bublinami. Jak se čerpá voda pomocí Archimédova šroubu a jak fungují plavební komory? To vše vám expozice názorně ukáže.

Velmi populární je také stálá výstava Svět kolem nás, kdy se děti i jejich rodiče mohou stát hasiči, vyzkoušet si být zpěvákem nebo kytaristou, stavbařem nebo třeba moderátorem zpráv. Oblíbená je i Ordinace, kde se návštěvníci dozvědí spousty zajímavostí o lidském těle.
Kriminálka iQlandia vyšetřuje – detektivní hra

Kriminálka iQlandia vyšetřuje – detektivní hra

Vžijte se do role ostříleného kriminalisty a vyzkoušejte si napínavou detektivní hru Kriminálka v libereckém science centru.

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic, včetně letošní novinky MatematikUm, přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl