Úvod > Aktuality > Léto v libereckém iQparku zve do expozice Vodní svět

Léto v libereckém iQparku zve do expozice Vodní svět

Vydáno 4. srpna 2019 Zážitky
Pojďte bádat, zkoumat a bavit se se svými dětmi do Vodního světa - nové expozice v iQparku v Liberci. Čeká vás mnoho exponátů v nových barvách i tvarech. Expozice se po letošní rekonstrukci změnila doslova k nepoznání, a vy se tak rázem ocitnete v podmořském světě mezi barevnými rybkami a mořskými koníky.
iq parkSrdcem Vodního světa v iQparku, které na jaře 2019 prošlo velkou rekonstrukcí, je velké vodní koryto. Na něm jsou k vidění barevné fontány, Archimédův šroub, mlýnky, stříkačky, turbíny, ale i dvě plavební komory, kterými loďky překonávají rozdílné úrovně hladiny. Dále je zde nejen k pozorování vodní vír nebo bublinky stoupající v kapalině. Zvídavé hlavy mohou bádat podrobněji, jak různé exponáty fungují

Vodní svět iqparkNa jakém principu funguje potápění vyzkoušíte hned na více modelech - na ponorce či karteziánském potapči. Zjistíte tak, zda je jednodušší či obtížnější udržet se ve vodě s bublinami. Jak se čerpá voda pomocí Archimédova šroubu a jak fungují plavební komory? To vše vám expozice názorně ukáže.

Velmi populární je také stálá výstava Svět kolem nás, kdy se děti i jejich rodiče mohou stát hasiči, vyzkoušet si být zpěvákem nebo kytaristou, stavbařem nebo třeba moderátorem zpráv. Oblíbená je i Ordinace, kde se návštěvníci dozvědí spousty zajímavostí o lidském těle.
Kriminálka iQLANDIA vyšetřuje - detektivní hra

Kriminálka iQLANDIA vyšetřuje - detektivní hra

Vžijte se do role ostříleného kriminalisty a vyzkoušejte si napínavou detektivní hru Kriminálka iQLANDIA v libereckém science centru.

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Supermoderní science centrum otevřelo své brány prvním návštěvníkům v březnu roku 2014. Hlavním tahákem je humanoidní robot Thespian, první v České republice, a také špičkové Planetárium. Velký zájem je i o další interaktivní exponáty, kterých tu je více než ž čtyři stovky.

Další aktuality

22.12.
2019
iQlandia a iQpark o Vánocích nezavírají!

iQlandia a iQpark o Vánocích nezavírají!

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky
13.12.
2019
Liberecká iQlandia zve malé vědce na Světlo Vánoc

Liberecká iQlandia zve malé vědce na Světlo Vánoc

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky