Úvod > Aktuality > Letiště Cheb láká na den otevřených dveří
Letiště Cheb láká na den otevřených dveří
"> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Letiště Cheb láká na den otevřených dveří

Vydáno 23. července 2021
Letiště Cheb zve všechny příznivce letadel a létání na den otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 24. července 2021. K vidění budou sportovní a ultralehká letadla, vrtulníky a vírníky nebo větroně. Kdo bude mít chuť, může využít okružní lety nad Chebem a okolím.
větroň luňákV letošním roce proběhne na chebském letišti místo oblíbeného a vyhledávaného Leteckého dne a navzdory koronavirové pandemii Den otevřených dveří – Slet letadel. Vítáni jsou všichni příznivci letadel a létání, ale i ti, kteří se přijdou jen podívat. Akce se koná v sobotu 24. července 2021 od 10:00 do 18:00 hodin.

Letecké dny mají v Chebu více než osmdesátiletou tradici a byly a jsou fenoménem své doby. Všechno začalo ve dvacátých létech minulého století v době, kdy v Chebu působilo známé VLÚ – Vojenské Letecké Učiliště. Už tehdy byl letecký den dvoudenní a na nebi se proháněli ti nejlepší letci své doby. V roce 1939, když Cheb patřil k Německu, na zdejším letišti při Leteckém dnu přistála vzducholoď Zeppelin a předvedli se stíhači Legie Condor. První poválečná show pro diváky se konala až v roce 1997, nicméně od té doby se na letišti v Chebu koná letecký den v pravidelných intervalech, a to hlavně za velkého zájmu veřejnosti.

letecký denA na co se letos v rámci sobotního Dne otevřených dveří můžete těšit? K vidění budou sportovní a ultralehká letadla, vrtulníky a vírníky nebo větroně a aerovleky. Těšit se můžete na prohlídky letadel i samotného areálu letiště. Kdo bude mít chuť, může využít okružní lety nad Chebem a okolím. Parkování na letišti je zdarma, občerstevní zajištěno. Přijďte si prohlédnout krásná letadla a pohovořit s letci!

Další aktuality

15.9.
2021
Projeďte se po vodě napříč Karlovými Vary!

Projeďte se po vodě napříč Karlovými Vary!

Západočeské lázně | Zážitky
7.9.
2021
Karlovy Vary rozzáří festival světla

Karlovy Vary rozzáří festival světla

Západočeské lázně | Zážitky