Úvod > Aktuality > Lanovka v pražské zoo slaví 35 let!
Lanovka v pražské zoo slaví 35 let!
"> ">
Zážitky

Lanovka v pražské zoo slaví 35 let!

  • Vydáno14. září 2012
Oblíbená lanovka v pražské zoologické zahradě v Troji s jednomístnými sedačkami slaví 35. narozeniny. Lanová dráha spojujcí spodní a horní část zahrady je v provozu od 14. září 1977.
O výstavbě lanovky v ZOO Praha se začalo přemýšlet již v šedesátých letech, kdy byly navrženy trasy tři (druhá lanovka měla vést po obvodu zoo a třetí přes Vltavu k výstavišti). Její výstavba byla zahájena v roce 1970 a do provozu byla uvedena až v roce 1977.
 
Šikmá délka lanovky činí 106 metrů, převýšení je 50 metrů a přepravní kapacita činí 720 osob. Pohybuje se rychlostí tři kilometry za hodinu, což z ní činí jednu z nejpomalejších lanovek u nás. Lanová dráha je za příznivých povětrnostních podmínek v provozu od 31. března do 31. října 2012. Jízdné činí 20 Kč pro jednotlivou jízdu cestujícího staršího 6 let – pražská legitimace MHD zde neplatí. Naopak speciální linka autobusu ZOO z Nádraží Holešovice vás o sobotách, nedělích a svátcích, přepraví bezplatně až k bráně zoologické zahrady.
 
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.