Úvod > Aktuality > Kroměříž se chystá na Hanácký den i gastrofestival
Kroměříž se chystá na Hanácký den i gastrofestival
"> ">
Gurmánská turistika

Kroměříž se chystá na Hanácký den i gastrofestival

  • Vydáno17. května 2019
V sobotu 18. května 2019 se v Kroměříži chystají dvě zajímavé akce, a to Hanácký den na Hanáckém náměstí a Gastrofestival na výstavišti Floria. Nedílnou součástí Hanáckého dne bude samozřejmě Hanácké jarmark s nabídkou produktů od regionálních výrobců. „Mňam“ gastrofestival nabídne domácí klobásky, valašskou kyselici, hanácké vdolky, ale i exotické chobotnice, ústřice nebo šneky.

Hanácký denV sobotu 18. května se od 10:00 do 17:00 hodin na Hanáckém náměstí v Kroměříži bude konat již čtvrtý ročník Hanáckého dne. V bohatém kulturním programu vystoupí dětské folklórní soubory, účastníci soutěže "O Hanáckyho kohóta" a dospělé folklórní soubory. Nebude chybět ani dechová muzika Zdounečanka s Hanáckou besedou, k tanci a poslechu zahraje i cimbálová muzika Dubina.

Pro návštěvníky je připravena tvůrčí dílna s ukázkou žehlení krojů či vázání šátků. Nedílnou součástí Hanáckého dne bude samozřejmě Hanácké jarmark s nabídkou produktů od regionálních výrobců. V případě nepříznivého počasí bude Hanácký den přesunut do prostor Domu kultury v Kroměříži. Vstupné je zdarma.

hanácké vdolkyNejvětší gastroakce tohoto jara přichází na výstaviště Floria! „Mňam“ gastrofestival pro vás chystá přes padesát tradičních i netradičních pokrmů, které budou prezentovat kuchaři z celého světa. Od tradičních českých jídel jako jsou domácí klobásky, valašská kyselice nebo hanácké vdolky, přes netradiční chobotnice, ústřice nebo šneky až po delikátní italské těstoviny, mexické burrito nebo gruzínské chačapuri. To je jen krátý výčet všech specialit, které můžete ochutnat na jednom místě. Gastrofestival bude otevřen od 10:00 do 22:00 hodin, vstupné je 100 Kč.

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž pořádá v průběhu roku výstavy a akce pro celé rodiny. Areál výstaviště se nachází na území bývalých Rybalkových kasáren v okrajové části Kroměříže.

Další aktuality