Úvod > Aktuality > Jubilejní 20. ročník Birell Grand Prix Praha startuje už 5. září
Jubilejní 20. ročník Birell Grand Prix Praha startuje už 5. září
"> ">
Letní sporty

Jubilejní 20. ročník Birell Grand Prix Praha startuje už 5. září

  • Vydáno31. srpna 2015
V sobotu 5. září se Praha bude muset připravit na neobvykle vysokou koncentraci žen v centru Prahy, obzvláště na náměstí Republiky. Rozběhne se totiž jubilejní dvacátý ročník Birell Grand Prix Praha, jehož součástí je Birell Běh na 10 km, pověstný svou rychlou tratí, a stále oblíbenější adidas Běh pro ženy 5 km, který je ryze ženskou záležitostí. Centrem Prahy poběží první zářijovou sobotu devět tisíc závodníků. Závod startuje v 18 hodin z náměstí Republiky.
Říká se, že 5 km je pro každého. V případě adidas Běhu pro ženy 5 km to však tak úplně neplatí. Muži mají tentokrát vstup zakázán, zůstává jim pouze role diváků, podpory na trati a obdivovatelů. Pětikilometrovou vzdálenost zvládnou v časovém limitu 45 minut úplné začátečnice i zkušené sportovkyně.

Hodinu a půl po ženách vyrazí na dvojnásobnou vzdálenost také účastníci Birell Běhu na 10 km, který je otevřen všem – předním světovým vytrvalcům, mužům, ženám, amatérským i výkonnostním běžcům. Čeká na ně závod vedoucí osvětlenými ulicemi Prahy a trasa, která má pověst jedné z nejrychlejších světových desítek. Loni byly dokonce výkony prvních tří mužů druhým, třetím a pátým nejrychlejším časem světa roku 2014. Bez ohledu na to, jak rychle Birell Běh na 10 km zvládnete, můžete se těšit na strhující atmosféru v nádherném prostředí centra večerní Prahy a velkolepou sportovní podívanou.