Úvod > Aktuality > Jiří Beránek představuje své dílo v prostorách galerie i na nádvoří Zlínského zámku
Príznivci umení spatrí díla, která dosud Jirí Beránek na verejnosti nikdy neprezentoval
"> Príznivci umení spatrí díla, která dosud Jirí Beránek na verejnosti nikdy neprezentoval "> Výstava „Pred setmením“ je prístupná zdarma "> Jirí Beránek v prostorách galerie i na nádvorí Zlínského zámku
Kultura

Jiří Beránek představuje své dílo v prostorách galerie i na nádvoří Zlínského zámku

  • Vydáno2. srpna 2014
V úterý 15. července byla v Galerii Václava Chada zahájena vernisáží výstava děl sochaře a kreslíře Jiřího Beránka, který patří k nejvýznamnějším českým umělcům druhé poloviny 20. století. Poprvé ozdobí jedno z monumentálních děl tohoto autora i nádvoří Zlínského zámku. Výstava Jiřího Beránka „Před setměním“ bude k vidění v prostorách galerie i na nádvoří zámku až do 29. srpna.

Jiří Beránek v prostorách galerie i na nádvoří Zlínského zámkuJiří Beránek, který jako jeden z prvních sochařů objevil pro české umění možnosti monumentální dřevěné plastiky na pomezí sochy, objektu, architektury a enviromentu, se představuje na Zlínském zámku prostřednictvím děl vytvořených koncem 60. a během 70. let. Výstavu soch doplní i jeho kresby z konce 60. let.

Příznivci umění spatří díla, která dosud Jiří Beránek na veřejnosti nikdy neprezentoval. Poprvé ukáže galerie Václava Chada návštěvníkům zámku kousek výstavy už na jeho nádvoří. Nádvoří Zlínského zámku tak až do konce prázdnin bude zdobit Beránkův monumentální objekt „Okamžik“ z roku 1990.

Výstava „Před setměním“ potrvá od 15. července do 29. srpna a je přístupná ZDARMA od úterý do pátku, vždy od 14 do 17 hodin. Zájemci o komentované prohlídky a organizované skupiny se mohou hlásit na telefonu 602 560 020. 

Galerie Václava Chada ve Zlínském zámku

Galerie Václava Chada ve Zlínském zámku

Galerie Václava Chada si klade za cíl vyplnit mezeru mezi státními galeriemi v regionu, a soukromými komerčními galeristy, nejen ve Zlíně. Ctitelé výtvarného umění se zde mohou seznámit s moderním uměním V. Chada i dalšími zajímavými tvůrci.

Další aktuality