Úvod > Aktuality > iQlandia a iQpark o Vánocích nezavírají!

iQlandia a iQpark o Vánocích nezavírají!

Vydáno 22. prosince 2019 Zážitky
Navštivte moderní science centrum s 3D planetáriem a stovkami originálních exponátů! Svět vědy a techniky, který vás uhrane a nepustí. Svět ohromujících experimentů a chytré zábavy! Do iQlandie a iQparku se můžete vydat přes celé Vánoce!

Vánoční pokusy a workshopy v iQlandii

iQparkV iQlandii, která je určena pro děti i dospělé od 8 do 99 let, potkáte prvního humanoidního robota v ČR, zažijete nefalšovaný kosmonautický výcvik, prožijete ohnivou bouři i tanec blesků, zjistíte, jak funguje lidské tělo i svět kolem nás - zkrátka tu najdete odpověď na všechny vaše otázky. Přestaňte se trápit, tím co nevíte, a přijďte se sem pobavit. Každé "proč" zde má své zábavné "proto"!

Velká science show plná experimentů s názvem Světlo Vánoc je připravena každou sobotu a neděli v 10:00 a 14:00 hodin pro všechny, kdo mají rádi prskavky, světýlka a ohňostroje. Můžete se těšit na několik 3D optických iluzí s reálnými předměty, názorný model optického vlákna a ukázku praktického využití této novodobé technologie přenosu, vyzkoušíte si mimořádně „čisté“ skládání barev, naučíte se rozsvěcet rozbité zářivky a pohrajete si se světélkujícími kapalinami... A také přijdete na kloub tomu, jak fungují optická vlákna. Prožijete „černou hodinku“ v laboratoři, která bude ve skutečnosti plná barvami hýřícího světla. Kromě toho tu na vás čeká spousta pokusů se svítícími kapalinami a optikou. Zkrátka se přepnete do vánoční nálady po vědecku.

Laborky probíhají od 21. 12. do 23. 12. a od 26. 12. do 31. 12. 2019 denně.
 


Věda a zábava i iQparku

iQlandieTaké iQparku je otevřen každou sobotu a neděli, v období Vánoc pak denně od 21. 12. do 23. 12. a od 26. 12. do 31. 12. 2019. Otevřeno je od 9:00 do 17:00 hodin.

Exponáty v iQparku jsou jednoduché, vyrobené ze dřeva a kovu, vhodné pro děti od 3 do 10 let. Nejmenší "vědátoři" se mohou těšit na interaktivní zábavné expozice, jako jsou vodní svět a klamy, svět kolem nás, malá ordinace, schopnosti a dovednosti nebo už vím proč. Vyhrají si na stovkách interaktivních exponátů umístěných na ploše čtyř podlaží. Všechny exponáty mají jednoduché a intuitivní ovládání, díky kterým si prostřednictvím hry osvojí základy fyziky či chemie i ti nejmenší badatelé.
 

Jež(íš)kovy voči! - "předskokan" vánočního promítání

iQplanetárium zve všechny přemýšlivé děti na pořad Jež(íš)kovy voči!, který se promítá každý víkend od 1. 12. do 23. a 26. 12. 2019 před každou filmovou projekcí. Jak vypadala noční obloha 24. 12. v roce 0? Svítila ona slavná zářivá kometa? Kdy se doopravdy narodil Ježíšek? A Santa? To vše a mnohem více se dozvíte ve vánočním speciálu před každou filmovou projekcí. Těšte se na 15 minut plných překvapení!
iQpark - první science centrum v České republice

iQpark - první science centrum v České republice

První science centrum v ČR, které zpřístupňuje vědu a techniku i těm nejmenším, a to prostřednictvím více než 300 interaktivních exponátů a speciálních lektorských programů.

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Supermoderní science centrum otevřelo své brány prvním návštěvníkům v březnu roku 2014. Hlavním tahákem je humanoidní robot Thespian, první v České republice, a také špičkové Planetárium. Velký zájem je i o další interaktivní exponáty, kterých tu je více než ž čtyři stovky.

Další aktuality