Úvod > Aktuality > Gotické opevnění města Poličky je od dubna opět otevřeno
Gotické opevnění města Poličky je od dubna opět otevřeno
"> ">
Zážitky

Gotické opevnění města Poličky je od dubna opět otevřeno

  • Vydáno1. dubna 2019
Již od úterý 2. dubna 2019 můžete navštívit gotické opevnění města Poličky ze 14. století, které patří ve svém půdorysu k nejlépe dochovaným městským fortifikacím v České republice. Dodnes je zachováno 1220 metrů hradebního okruhu a všech 19 bašt. Prohlídu je však nutné předem objednat.
Hradby PoličkaMěstské kamenné hradby byly v Poličce vystavěny po návštěvě a pobytu Karla IV. ve 2. pol. 14. století. Systém opevnění se skládal z hlavní hradby, parkánu, parkánové zdi, vodního příkopu a valu. Obranný systém byl v 16. století posílen čtyřmi barbakany opatřenými padacím mostem, určenými k ochraně městských bran. Brány ani barbakany se nedochovaly. Do dnešních dnů se dochovala hlavní hradba zpevněná 19 půlválcovými věžemi, která obklopuje celé historické jádro města (1 220 m). Poličské hradby patří k nejzachovalejším opevněním ve střední Evropě.

Působivé městské hradby můžete navštívit v doprovodu průvodce od dubna do října. Prohlídky se konají denně mimo pondělí v 9, 10, 11, 13, 14, 15 hodin (v dopoledních termínech dle časových možností průvodců). Minimální počet návštěvníků na prohlídku je 5 osob a maximální 25 osob. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Centru Bohuslava Martinů, odkud se na prohlídku vychází.  Dodejme, že vstup na městské hradby je možný pouze v doprovodu průvodce.
Opevnění Polička – na ochoz hradeb královského města Polička

Opevnění Polička – na ochoz hradeb královského města Polička

Pojďte s námi vystoupit na ochoz městských hradeb, jedněch z nejzachovalejších ve střední Evropě. Hradby mají úctyhodnou šířku 2 až 2,25 m, jsou až 8 m vysoké, zpevněné 19 půlválcovými do města otevřenými baštami.

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce – moderní svět poznání, zábavy a hudby

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce – moderní svět poznání, zábavy a hudby

Nové interaktivní expozice pro všechny generace. Pojďte se s námi bavit a vyzkoušet sebe sama v Poličce. Poznejte život a dílo poličského rodáka v nové moderní expozici, některé osobní předměty a dokumenty rodiny Martinů jsou uveřejněny vůbec poprvé, navštivte i jeho školní třídu.

Krajem Smetany a Martinů

Krajem Smetany a Martinů

Týdenní cykloturistický program je zaměřený na odpočinek a relaxaci v místech, kde se narodili a žili dva z našich nejvýznamnějších hudebních skladatelů – Bedřich Smetana a Bohuslav Martinů, tedy okolí měst Litomyšl a Polička v turistické oblasti Českomoravské pomezí.

Další aktuality